Мінрегіон запропонував будувати перехоплюючі і автоматизовані парковки

Міністерство регіональної політики пропонує проектувати в містах автоматизовані парковки для автомобілів і облаштовувати перехоплюючі автостоянки для розвантаження центральних районів великих міст.

Про це на своїй сторінці в Facebook, повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. Відповідні зміни пропонується внести до Державних будівельних норм, зокрема в розділ ДБН В.2.3-15: 2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів».

Якщо внесені зміни приймуть, автоматизовані гаражі можна буде пристроювати до будинків за умови їх поділу протипожежною стіною типу 1, а також проектувати підземні автоматизовані парковки включно до 9-ого поверху. Для управління пристроєм для переміщення автомобілем і контролю його роботи в автоматизованих гаражах повинно бути облаштовано диспетчерське приміщення. Крім того, проект повинен передбачати доступ технічного персоналу на кожен ярус гаража і до кожного парковочному місця.

Що стосується паркувань, то їх завдання полягає в розвантаженні центральних районів великих міст. Заїжджаючи в центр міста, власник автомобіля зможе залишати його на парковці і переміщатися далі на громадському транспорті. За словами чиновника, це дозволить зменшити кількість пробок, поліпшити екологію і відрегулювати рух в центральних районах міст.

Згідно із запропонованими змінами, перехоплюючі автостоянки будуть розташовуватися поблизу залізничних станцій, аеропортів, станцій метро і зупинок громадського транспорту, розташованих на під'їздах до центральної частини міста, але не далі ніж в 150 м від об'єктів обслуговування. Місткість таких парковок визначається з розрахунку: до 50% паркомісць – для зберігання автомобіля протягом дня і до 25% – протягом кількох годин.

Джерело: Мінрегіон

Related