Mazda почне випуск роторних двигунів для безпілотників Toyota

Роторні двигуни Mazda отримають нове життя: мотори нового покоління будуть встановлювати на електричні безпілотники Toyota.

Виробництво роторних моторів Mazda припинила в 2012 році, витративши майже півстоліття на їх удосконалення. Зараз компанія відроджує компактні і легкі роторні двигуни. Вони будуть використовуватися для харчування генераторів і збільшення пробігу безпілотників.

«Це дуже підходящий двигун для запуску генератора, тому що він компактний і легкий, без шуму та вібрації, і у нього дуже хороший показник економічності», – сказав президент північноамериканського підрозділу Mazda Масахиро Моро, виступаючи в кулуарах північноамериканського міжнародного автосалону в Детройті.

Роторний двигун Mazda був встановлений на безпілотної платформі Toyota – e-Palette Concept, яку японський автовиробник представив на виставці споживчої електроніки (CES 2018) у Лас-Вегасі, що відбулася на початку січня. Toyota e-Palette Concept являє собою шаттл, який стане центром бізнес-екосистеми, і в залежності від завдань, може бити пасажирським, вантажним чи вантажно-пасажирським. У компанії планують пропонувати e-Palette в трьох розмірах, вважаючи, що це дозволить найбільш ефективно використовувати її можливості.

Надалі Toyota планує використовувати роторні мотори Mazda в якості «розширювача діапазону» і на інших моделях. Mazda і Toyota спільно розробляють двигуни для електричних автомобілів і безпілотників, мультимедійні системи, технології «спілкування» автомобілів один з одним, а також об'єкти інфраструктури.

Крім того, компанії будують спільне складальне підприємство в Алабамі. Проект оцінюється в 1.6 мільярдів доларів.

Джерело: Bloomberg

Related