Матеріали для фарбування автомобіля – від шпаклівки до лаку

Види автомобільних шпаклівок

 1. Універсальна шпаклівка. Середньозернистий. Добре обробляється. Наноситься на: сталь, нержавіючу сталь, алюміній, цинк. Оптимальний загальний шар 2-3 мм;
 2. Наповнює шпаклівка. Важко обробляється. Використовується для вирівнювання глибоких нерівностей. Дає усадку до 10%. Відрізняється тим, що створює міцну структуру;
 3. Фінішна шпаклівка. Дрібнозерниста. Відмінно обробляється. Використовується з метою усунення сколів, дрібних рисок, пор і інших невеликих нерівностей;
 4. Шпаклівка по пластику. Дрібнозерниста. Добре обробляється. Застосовується як на пластикових поверхнях машини, так і на металевих. Стійка до дорожніх вібрацій, так як за своєю структурою є більш гнучкою, ніж універсальна і фінішна шпаклівки;
 5. Рідка шпаклівка. Наноситься грунтовки пістолетом. Застосовується для вирівнювання великих поверхонь (оптимальний шар 1 мм). Обробляється як грунтовка. Для збільшення швидкості обробки можна використовувати більший наждак, наприклад «Р-240».

Все автомобільні шпаклівки двокомпонентні: маса плюс затверджувач. Компоненти змішуються безпосередньо перед нанесенням. Затверджувача потрібно зовсім небагато. Тюбика, який входить в комплект, вистачає для замісу всієї маси з лишком.

На замітку

Не варто відразу готувати всю шпаклівку відразу. Готову масу потрібно використовувати протягом 5-10 хвилин. Далі шпаклівка густіє і її стає важко наносити.

Змішувати шпаклювальну масу з затверджувачем найзручніше на склі або на металевій пластині. Є й інший спосіб – заміс двома шпателями, коли масу перекидають з одного інструмента на інший. Принципової різниці немає, але головне ретельно перемішати масу, щоб на ній не було видно прожилок затверджувача.

Кількість затверджувача міряється на око. Застигання шпаклівки відбудеться, навіть якщо додати зовсім небагато затверджувача, але це буде довше. Якщо ж затверджувача додати щедро, то маса може застигнути занадто швидко, тому так робити не варто.

Грунтовка для автомобілів

 1. М’який грунт. Легко обробляється. При великому шарі можливі усадки;
 2. Твердий грунт. Варто дорожче і зачищається важче, ніж м’який. Мінімальний відсоток усадки. Міцний і довговічний;
 3. Кислотний грунт. Наноситься на голий метал. Продовжує життя металу, захищаючи його від корозії. Використовується з метою максимально якісного ремонту кузова.

Більшість грунтовок, призначених для нанесення фарборозпилювачем, є двокомпонентними. Зазвичай перед нанесенням основа змішується з затверджувачем. При цьому кількість затверджувача потрібно відміряти дуже точно, для чого буде потрібно мірну склянку зі шкалою.

Консистенція грунтовки регулюється за допомогою рекомендованого розчинника. Звичайний розчинник, наприклад 646, використовувати не можна. Однак багато хто вступає саме так, і тому грунт стає занадто текучим.

На замітку

Грунтовки продаються також і в аерозольних балончиках. Призначені вони для експрес-ремонту. Існує грунт як для металу, так і для пластику.

"

За призначенням грунтовки поділяються на антикорозійні, ізолюючі і заповнюють. До антикорозійним грунтів відносяться склади на основі фосфорної кислоти, що володіють властивостями перетворювача іржі. Такі грунтовки добре наносити на оброблені металеві поверхні, які містять поржавіли пори.

Ізолюючі грунтовки представлені епоксидними складами. Вони створюють на поверхні непроникну плівку, що володіє високим ступенем адгезії. Призначені такі грунтовки для захисту голого металу перед фарбуванням, а також для підвищення адгезії кольоровометалеві деталей.

На замітку

Епоксидна грунтовка не можна покривати кислотні відразу після нанесення останніх. Фосфорна кислота в такому випадку буде нейтралізована і освіти антикорозійного шару не відбудеться. Необхідно дати кислоті прореагувати, почекавши не менше 2 годин.

Види лакофарбових матеріалів

 1. Металік, ксералік, перламутр. Найпоширеніші фарби. При роботі з такими матеріалами бажаний досвід. Шикарно виглядають на машині, але коштують дорого;
 2. Акрилова (двокомпонентна). Швидко сохне. Доступна ціна. Схильна до подряпин, як і м’який лак. Є найбільш ходової серед однотонних емалей;
 3. Алкидная (однокомпонентна). Погано сохне. Використовується дуже рідко, так як морально застаріла. Можливі великі усадки. Швидко матовеет;
 4. Лак. Використовується для перерахованих вище фарб (крім акрилової і алкидной) і ділиться на:
 • м’який. Сохне довше, ніж твердий. Вразливий для подряпин від зовнішніх чинників;
 • твердий. Міцний. Швидко сохне. Довговічний.

"

З нових матеріалів слід назвати, перш за все, рідку гуму (наприклад, Пласт Діп). Це тимчасова фарба, яка після нанесення перетворюється в еластичну плівку. Рідка гума видаляється з кузова, не зіпсувавши рідне лакофарбове покриття.

Пороги, днище, а іноді і весь автомобіль можна пофарбувати еластичною антигравійної фарбою. Пофарбована нею поверхню стає фактурною. Антигравій приймає на себе удари гравію, оберігаючи ЛКП від відколів. Сам матеріал має чорний колір, але його можна пофарбувати кольоровим акрилом.

Все більшу популярність останнім часом набирають матові фарби і лаки. Пофарбовані ними машини виглядають незвично і відразу виділяються з потоку. Матові фарби бувають різних кольорів. Найчастіше вони виробляються на акриловому сполучному.

Фарби, що світяться, що містять светонакопителем, можуть бути цікаві при зовнішньому тюнінгу автомобіля. Вони світяться у темряві, роблячи машину максимально помітною. Фарба заряджається як від сонячного проміння, так і від світла фар або яскравих штучних джерел.

Слід пам’ятати, що ціни на матеріали для фарбування автомобіля відповідають якості (чим дорожче, тим якісніше і довговічніше). Щоб зробити фарбування автомобіля своїми руками, на матеріали потрібно витратити близько 400-500 $. Якщо ж це буде локальне фарбування автомобіля, то вона обійдеться значно дешевше.

Цікаве відео: тестування фарби мірамічі

Related