Малюємо фарбою на кузові автомобіля методом тимчасової аерографії

Читайте про те, як можна дарувати оточуючим гарний настрій за допомогою тимчасової аерографії

Ідея прикрасити свій автомобіль будь-яким зображенням або орнаментом може виникнути раптово, і тому знайдеться маса причин. Наприклад, необхідність підготувати автомобіль до паті, свята або торжества. Однак після закінчення знаменної події малюнок найчастіше втрачає актуальність. Очевидно, він повинен бути тимчасовим. Це може бути аерографія спеціальними фарбами або зображення, нанесене на самоклеящуюся плівку методом повноколірного друку. І той, і інший варіант має свої нюанси нанесення.

Фарби для тимчасових малюнків

Нанесення тимчасових малюнків на різні частини авто є новинкою в зовнішньому тюнінгу автомобілів. В основному для таких цілей використовуються художні акрилові фарби, спеціальні тату-чорнило, а також водорозчинні автомобільні фарби. Всі вони мають різний склад, тому зображення може протриматися як до першого миття машини, так і кілька років.

Технологія створення тимчасових малюнків на кузові

Оскільки малюнок тимчасовий, то і технологія трохи відрізняється від нанесення постійної аерографії. Підготовка поверхні під зображення полягає у видаленні забруднень і знежирення. Зрозуміло, якщо є відколи або сліди іржі, то без невеликих реставраційних робіт не обійтися.

Потім малюнок наноситься за допомогою аерографа, при необхідності виконуються промальовування пензлем. Фарби висихають швидко. Єдиний недолік – після висихання вони можуть виглядати менш яскраво, тому що зникає глянець. Властивості фарби залежать не тільки від їх основи, а й від виробника. Стандартним захисним лаком, використовуваним при фарбуванні авто, висохле зображення не покривається.

На замітку

При виборі тимчасових зображень, необхідно враховувати колір кузова автомобіля, який в даному випадку є фоном. Малюнок повинен бути контрастним. Крім того, його колір повинен гармоніювати з кольором авто.

Підібрати домінуючі кольори тимчасової аерографії можна за допомогою колірного кола, який використовують професійні дизайнери. Це коло пропонує готові рішення гармонійних цветосочетаний. Це може бути два-три кольори. Рекомендується також звернути увагу на таку деталь, як виділення кольором контуру зображення.

Якщо Ви маєте сумніви щодо сумісності наявної фарби і не знаєте, як на неї буде реагувати рідне лакофарбове покриття, то краще провести тест. Для цього потрібно десь в багажнику, під килимком, нанести трохи фарби і залишити її до повного висихання. Якщо з ЛКП нічого не станеться, то фарба вважається сумісною. Відразу можна спробувати видалити фарбу теплою водою або спиртом, і якщо вона відійде без проблем, то підійде для тимчасової аерографії.

Вартість малюнка

Оскільки тимчасова аерографія на авто виконується за допомогою нестандартної технології, то і її ціна відрізняється від постійної. Розрахунок вартості виконується нема за деталь, на якій виконується аерографія, а безпосередньо за складність виконання малюнка. Власне, прості малюнки, для яких потрібно два-три кольори і трафарет, можна нанести своїми руками прямо в гаражі. Правда, для цього необхідно не тільки обладнання, а й деякі художньо-оформлювальні навички.

"

В залежності від використовуваної фарби, змивається аерографія за допомогою губки і теплої води або мильного розчину. Акрилові фарби непогано оттираются спиртом. Таким чином, пошкодження лакофарбового покриття не загрожують. Можна скільки завгодно разів змінювати малюнки на автомобілі, не турбуючись за збереження ЛКП.

Кінцева вартість тимчасового малюнка буде залежати від його розмірів, складності і матеріалів. Найдешевше обходяться плівкові малюнки. Сам малюнок в такому випадку формується спеціальним плоттером, підключеним до комп’ютера. Плоттер вирізує плівку або наносить зображення, після чого залишається тільки наклеїти малюнок.

Найдорожче цінується ручна робота художника. Тимчасова аерографія, виконана за допомогою акрилових фарб, в середньому буде коштувати в кілька разів дорожче, витрачених матеріалів. Якщо ж зображення складне і деталізоване, то ціна може бути досить високою.

Скільки протримається тимчасове зображення

Знову ж – все залежить від використовуваної фарби і від технології нанесення. Наприклад, акрил – це фарба на водній основі, але після висихання вона вже практично не розчиняється холодною водою. Акрилова фарба теоретично боїться тільки механічного впливу. Аерографія, виконана акрилом, може частково стертися вже при першій мийки високим тиском.

Але акрил буває різної якості. Так, зустрічаються досить стійкі фарби, механічна міцність яких посилена добавками, що модифікують. Зображення, нанесені такими фарбами, можуть витримати велику кількість мийок.

"

Тимчасова аерографія підлягає видаленню при перших же ознаках порушення, якщо, звичайно, господар авто не вирішить видалити її відразу після події, до якого вона приурочена. Видаляти тимчасову фарбу слід тільки миючими засобами або спиртовими розчинниками.

На замітку

Деякі тимчасові фарби мають відносно високу стійкість до стирання, але погано захищені від ультрафіолетового випромінювання. Вони швидко вигоряють на сонці, і малюнок стає тьмяним.

Звичайні художні акрилові фарби не дають блиску. Але найчастіше матовий малюнок не дуже добре поєднується з глянцевим кузовом. Щоб акрил став блищати, його можна покрити спеціальним акриловим лаком на водній основі (не плутати з автомобільним лаком на органічних розчинниках).

Наклеєні плівкою тимчасові зображення або літери зберігають первинний вигляд дуже довго. Плівка не боїться води і практично не вигорає, якщо вона призначена для зовнішньої реклами. Однак вигорає сама автомобільна фарба, і якщо плівковий малюнок залишити на кілька років, то після його видалення може залишитися слід. Це особливо актуально для кузовів темного кольору.

Цікаве відео: нанесення монохромного тимчасової аерографії на автомобіль

Related