Magna покаже в Лас-Вегасі прототип e1 і його незвичайну начинку

Канадська компанія Magna, великий світовий виробник автокомплектуючих, представить на січневій виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі прототип e1 з передовою системою електроприводу. Деякі подробиці проекту вже відомі.

За основу прототипу канадці взяли дорестайлінговий Tesla Model S. Замість оригінальних тягових електродвигунів, акумуляторної батареї і трансмісії компанії Tesla і її партнерів інженери Magna встановили власні вузли. Система приводу прототипу складається з двох великих інтегрованих блоків «інвертори-електромотори-трансмісія». Так звана система etelligentDrive. Поєднання в вузлі електродвигуна, редуктора і силової електроніки спрощує монтаж і дозволяє економити місце за рахунок зниження кількості та маси проводів.

Інженери Magna сконцентрували увагу на налагодженні керованості автомобіля на мокрому, засніженому і зледенілому покритті. Восени поточного року прототип e1 протестували на полігоні Magna в австрійському Граці. Потім роботу прототипу проаналізували і в зимових умовах.

Один блок встановлюється на передню вісь, другий, що складається з двох електромоторів, на задню (по одному на колесо, управляються мотори індивідуально). Це уможливило керовану електронікою векторизацію тяги в поворотах, що допомагає водієві керувати важким електрокаром в швидкісній дузі. Сумарна потужність трьох електромоторів – 571 к.с. За бажанням клієнта компанія може скорегувати параметри.

Така ж схема як у Magna (один мотор попереду і два ззаду, плюс векторизация), використовується в електрокарах Audi e-tron quattro і Faraday Future FF91. А у суперкарів фірми Rimac тягові електромотори встановлені на кожному колесі.

Джерела: Drive, Magna

Related