Лущиться фарба на автомобілі, здувається або облазить пластівцями

Будь-яка автомобільна емаль злітає з машини, якщо її неправильно завдали. Крім того, деякі матеріали для фарбування автомобіля можуть бути несумісні один з одним.

В основному лущиться фарба на машині з наступних причин:

  • якщо перед фарбуванням недостатньо добре збили глянець (лакофарбової емалі нема за що схопиться). Підготовка автомобіля до фарбування повинна проходити якісно;
  • якщо грунтовка була спиртова (згодом спиртової грунт перетворюється в пил);
  • якщо фарбували пластмасу без спеціального грунту (жодна емаль не тримається більше 1-2 місяців на поверхні пластика, навіть якщо він був ідеально ошкурить);
  • якщо у фарби пройшов термін придатності (прострочена емаль втрачає свої властивості);
  • якщо розвести фарбу в неправильних пропорціях з затверджувачем (стосується двокомпонентних емалей);
  • якщо фарба покладена по іржі або пилу (вона на таке не розрахована);
  • якщо машина їздила по їдким кислотам (смоли і кислоти виїдають лакофарбове покриття, а в деяких випадках, якщо машина оброблена цинком, вступають в реакцію з ним, і фарба може просто деформуватися і надкаливают);
  • якщо машина фарбувалася взимку в холодному боксі (конденсат сприяє поганому прилипання лакофарбових матеріалів); ​​
  • якщо автомобіль рихтувати по беспокрасочное технології (в лакофарбове покриття через мікротріщини потрапляють волога, пил, бруд і з часом емаль надкаливают).

Як ви вже зрозуміли, лущиться фарба на автомобілі може дуже швидко і не тільки на старому, але і на новому. Все залежить від того, як і де ви керуєте авто. Тому, не поспішайте лаяти свого майстра. Чи не поринайте в океан негативних емоцій.

Краще зупиніться і подумайте про вищевикладених причинах відставання фарби від машини. І пам’ятайте, якщо лакофарбове покриття стало відшаровуватися, цілком може допомогти якісна фарбування автомобіля своїми руками.

Як правильно пофарбувати автомобіль?

Технологія створення лакофарбового покриття (ЛКП) кузова передбачає пошарове нанесення грунту, базової фарби і лаку. По суті, це три різні матеріали, які потрібно правильно зв’язати між собою. Допустити помилки дуже легко, а їх результатом будуть самі різні дефекти ЛКП.

У досвідченого автомаляра фарба практично завжди буде міцно триматися на кузові. Якщо в процесі щось піде не так, то хороший майстер обов’язково все виправить. В результаті клієнт отримає якісно пофарбоване авто, яке не стане лущитися і облазити.

"

Якщо пробувати фарбувати самому, то спочатку рекомендується ознайомитися з технологією. Можна користуватися методичною літературою або дивитися навчальні ролики. При цьому важливо нічого не пропустити і вивчити всі етапи фарбування. Хороший маляр – це не той, який сліпо слідує технології, а той, який розуміє суть кожного процесу.

Важливі нюанси фарбування

Наслідком слущивания фарби завжди є погана адгезія. Іншими словами фарбі просто нема за що зачепитися. Слід розуміти, що лакофарбові матеріали не є клеєм. Вони мають певну адгезію, але для гладких поверхонь вона все ж недостатня.

На адгезію впливає два основні чинники – чистота поверхні і її фактура. Почнемо з першого. Перед нанесенням грунту або фарби підставу необхідно обов’язково знежирювати. Початківці малярі не зовсім розуміють, для чого це робиться, адже, на їхню думку, ніякого жиру на оброблюваних деталях бути не може.

Але жир є практично на будь-якій поверхні. Досить доторкнутися до деталі пальцями, і на ній залишаться відбитки. Сформовано вони ні чим іншим як шкірним жиром. Фарба не зможе добре пристати до основи, якщо на ньому є навіть найтонший жировий шар.

На замітку

Джерелом жиру є різні смоли, мастильні матеріали, косметичні та лікувальні креми, а також комахи. Щоб прибрати жир з робочої поверхні, необхідно розчинити його і змити, після чого прибрати залишки чистою сухою ганчіркою.

Знежирювати можна розчинником або антисилікону. Розчинники на ацетоні (646, 647) швидко випаровуються, але здатні размягчать стару фарбу і грунт. Тому для знежирення фарбованих деталей сьогодні найчастіше застосовують антисилікону. Це засіб не настільки агресивний, як звичайні органічні розчинники.

На замітку

Шпаклівки слід знежирювати 646 розчинником, оскільки він швидко вивітрюється з її пір. Антисилікону в цьому сенсі протипоказаний, так як даний засіб може надовго затриматися в структурі шпаклівки.

Фарбувати потрібно тільки сухі поверхні за винятком тих випадків, коли наносяться шари фарби і лаку з невеликими технологічними перервами. Не допускається фарбування, якщо з поверхні ще не встиг випаруватися обезжириватель або вона покрита конденсатом. Необхідно вжити заходів, щоб температура кузова стала дорівнює температурі навколишнього середовища.

"

Що стосується фактури, то, перш за все, необхідно запам’ятати, що не можна класти фарбу на глянець. Що б ви не фарбували, спочатку потрібно відшліфувати поверхню. Глянець з фарби або лаку збивається шкіркою з розміром зерна 1500-2000. Робити це можна або вручну, або машинним способом.

зашкурена фарбується деталь також потрібно і після нанесення грунту. Шліфування вирівняє шагрень на грунтовці і завдасть так звану ризику, що збільшує адгезію. Шліфувати можна як на суху, так і по мокрому (замивати). Якщо при Замивання грунту використовується вода, то дуже важливо добре просушити деталь перед фарбуванням.

Цікаве відео: підготовка автомобіля до фарбування

Related