Ілон Маск розповів про новий пакет поліпшень SpaceX для Tesla Roadster

Ілон Маск поділився інформацією про анонсований нещодавно спорт-пакет SpaceX для Tesla Roadster: на корпусі гіперкара встановлять десять компактних «ракетних двигунів» COPV, які дозволять збільшити швидкість і допоможуть краще гальмувати.

В своєму Twitter глава Tesla написав, що мова йде не про класичні ракетних або реактивних двигунах, а про технології COPV (Composite Overwrapped Pressure Vessel), при якій електрокар буде прискорюватися за рахунок струменів повітря надвисокого тиску, що виходять зі спеціальних COPV-судин. Для наступного прискорення повітря в судини буде накачувати за допомогою повітряного насоса. Сопла двигунів можуть бути зафіксовані в певному положенні або керовані в залежності від ситуації.

Такі ж двигуни використовуються в космічних апаратах SpaceX, що розробляються для пілотованих польотів NASA і, за словами Маска, відмінно працюють і відрізняються високою ефективністю. Глава Tesla вважає, що вони не тільки зроблять автомобіль швидше, але і допоможуть краще входити в повороти і гальмувати. Він припустив, що з такими «ракетами» Roadster зможе навіть літати.

Як написав Маск, Tesla Roadster SpaceX Edition буде двомісним, оскільки повітряні насоси та інше необхідне для роботи COPV-двигунів обладнання встановлять на місці сидінь другого ряду. Цілком ймовірно, через характерні «ракетних» звуків використовувати установку доведеться тільки на закритих треках або заміських шосе.

Новий Tesla Roadster був представлений в кінці 2017 року. Автомобіль оснащений трьома електромоторами і комплектом батарей ємністю 250 кВт · год. Запас ходу на одному заряді батареї становить близько 992 км. Заявлена ​​максимальна швидкість – 400 км / ч. З місця до 100 км / год родстер розганяється за 1.9 с. Tesla Roadster з'явиться на ринку в 2020 році.

серйозно чи наміри Маска або це жарт, поки не ясно. Запуск автомобіля в космос також спочатку не сприймали всерйоз, однак як відомо, зараз десь в космосі летить Tesla Roadster першого покоління, а значить і «космічна» версія машини наступної генерації може виявитися реальним проектом.

Related