Локальне фарбування бампера і виконання переходу

Вихід – в локальній фарбування бампера. Для цього фарбується тільки область пошкодження з невеликим переходом.

Два способи видалення дрібних подряпин

Якщо подряпини на бампері незначні і не досягають пластика, то можна відновити пошкоджену ділянку двома способами: абразивної поліролем або спеціальним маркером. Якщо використовується маркер з фарбою, то може виникнути проблема з підбором кольору, оскільки кузова фарбуються в складні відтінки.

Поліровку абразивної поліролем можна виконати як вручну, так і шлифмашиной. Все залежить від того, в якій частині бампера знаходиться подряпина. Але постійне застосування абразивних полиролей може привести до того, що відбудеться повне видалення фарби. Тому застосовувати полірування слід тільки при великій необхідності.

Витрати і терміни

Локальне фарбування бампера може бути виконана як в автомайстерні, так і вдома. В автомайстерні все просто: віддали в фарбування, домовилися про ціну і терміни, дочекалися і забрали. При фарбуванні своїми руками витрати будуть потрібні тільки на матеріали. Сама робота займе 1-2 дні, в залежності від складності ремонту, але якщо подряпина не зажадає шпаклівки, то при використанні швидковисихаючих лакофарбових матеріалів вся робота займе не більше одного дня.

Підготовка

Для роботи будуть потрібні наступні матеріали:

  • наждачний папір ( краще водостійка);
  • фарба;
  • лак;
  • грунтовка для пластику;
  • шпаклівка (при глибоких подряпинах);
  • трохи розчинника або бензину;
  • малярський скотч;
  • старі газети або будівельна плівка.

Перш за все, потрібно ретельно очистити від забруднень бампер за допомогою води і миючих засобів. Після висихання потрібно зачистити пошкоджену ділянку за допомогою наждачного паперу. Її потрібно періодично змочувати водою, а також поливати сам бампер. Далі, потрібно змити залишилися частинки старого лакофарбового покриття.

Після висихання залишків води ошкуренних поверхню слід знежирити. Глибоку подряпину обробляють шпаклівкою для пластику. Шар шпаклівки повинен бути максимально тонкий. Шпаклівки дають просохнути, тому подальші роботи зазвичай виконують на наступний день.

"

Фарбування

Безпосередньо перед фарбуванням необхідно знежирити підставу. Якщо немає фарбопульта, краще використовувати фарбу в балончиках з розпилювачем. Наносити фарбу необхідно в 2-3 шари.

Кожен наступний шар необхідно наносити на повністю висохлий попередній. Якщо фарба швидкосохнуча, то перерва триває 20-30 хвилин. Завершується локальне фарбування бампера покриттям лаком. Наносити його потрібно на повністю висохлу фарбу.

Основні труднощі при самостійній фарбуванні – це підбір кольору. Навіть якщо відомий код кольору, то він може не підійти ідеально, оскільки лакофарбове покриття має властивість вигоряти. Залишається два варіанти: або повне фарбування бампера, або звернення в автосервіс, де є комп’ютерний підбір фарб.

Створення переходу при локальній фарбування

Найскладніше при фарбуванні ділянки деталі – створення невидимого переходу від нової фарби до старої. Однак якщо зрозуміти суть даного процесу, то виявиться, що нічого складного в переході немає. Головне – розуміти сенс кожної дії.

Фарбування бампера переходом не має принципових відмінностей від аналогічної фарбування будь-якої деталі кузова. Наприклад, маємо довгу і глибоку подряпину, яку неможливо прибрати поліруванням. Спочатку необхідно зашліфувати її і заповнити шпаклівкою по пластику. Далі, після висихання шпаклівки, її затирають врівень з бампером.

"

Відремонтовану і знежирену поверхню фарбують в 2-3 шари з проміжком в 10-15 хвилин. Краскопульт потрібно налаштувати на вузький факел. Перший шар наноситься з близької відстані, а наступні – при поступовому видаленні фарбопульта. Сенс полягає в тому, щоб максимальний шар фарби припав безпосередньо над пошкодженням.

Далі, наносимо лак, при цьому виходимо трохи далі кордону плями фарби. Розмиваємо лак перехідним розчинником. Якщо основна фарба бампера свіжа, наприклад, при усуненні огріхів при фарбуванні, то можна обійтися без розмивання. Суть розмивання полягає в тому, щоб зв’язати старий і новий лак.

На замітку

Розмивочна розчинник розм’якшує старий лак і дає можливість зв’язатися з ним, щоб виключити відшарування. Після того як лаки пов’язані треба дати їм повністю висохнути, і тільки після цього можна приступати до полірування переходу.

Полірується не тільки перехід, але і вся область локального пошкодження, а також смужка навколо неї. Заходити на цілу частину бампера можна сміливо на сантиметрів десять. Виконувати полірування краще орбітальної машинкою, так як це набагато швидше.

Після полірування перехід повинен вийти непомітним. Якщо межа видна, то це означає, що або відтінки фарб занадто різні, або область переходу вийшла занадто вузькою. Дуже важливо дотримуватися правила: чим сильніше відрізняється фарба, тим ширше повинен бути перехід.

Особливості локальної фарбування бампера

Передній бампер автомобіля зазвичай важче в фарбуванні, ніж задній, оскільки має більш складну форму. Якщо пошкодження довелося на область з різними ребрами, гратами або отворами, то доведеться повозитися. Найбільше роботи в такому випадку приносить етап шпаклівки та шліфування.

На замітку

Локальне фарбування складних місць бампера виконується таким чином, щоб перехід припадав на рівні області. Справа в тому, що ребра і решітки складно якісно заполірувати. І хоча складні елементи самі по собі приховують перехід, при найближчому розгляді він все-таки помітний.

Якщо фарбування бампера виконується в холодну пору року в неопалюваному боксі, то слід використовувати нагрівачі. Температура пластика і фарби повинна бути не менше 20 ° С. Бампер можна підігріти зсередини технічним феном, але варто зауважити, що пластик нагрівається набагато довше металу і швидше остигає. До того ж, пластик легко розплавити, тому не слід застосовувати для нагріву газовий пальник.

При активній експлуатації автомобіля, коли подряпини на бампері з’являються систематично, краще не фарбувати локально кожен раз, а обходитися тимчасовими заходами. Коли подряпин буде багато, то можна пофарбувати бампер цілком. Однак якщо рідна фарба світлий металік, то перехід, швидше за все, робити доведеться на сусідні деталі.

Цікаве відео: ремонт бампера без демонтажу

Related