Land Rover відмовився від демонстрації концептів

Марка Land Rover відмовилася від непорушною для автоіндустрії традиції – уявлення концепт-кара. Першим новим автомобілем, запущеним в «серію» без попередньої демонстрації концепту, став кросовер Range Rover Velar.

Таке рішення шеф-дизайнер концерну JLR Джеррі Макговерн пояснив «настороженим ставленням» до китайських плагіаторами, безсоромно копіює концепти інших автомобільних брендів. Так, китайська фірма Jiangling Motors скопіювала Range Rover Evoque. Скандал розгорівся в 2016 році навколо дешевого клону моделі – кроссовера Landwind X7 розв'язався тільки в залі суду. Концерну вдалося анулювати патент китайської компанії і змусити зробити рестайлінг клону.

Landwind X7

Основною метою створення шоу-карів є промацування реакції публіки на експериментальні дизайнерські та інженерні рішення і залучення інвестицій. Але JLR вирішив відмовитися від етапу подання концептів. Чи не буде його і у наступного Land Rover Defender.

«Ми нервуємо через те, що покази на автошоу за пару років до прем'єри серійної моделі можуть стати приводом для копіювання», – сказав Макговерн аргументуючи таке нехарактерне для автовиробників рішення.

Останнім концептом, показаним Land Rover, був Discovery Vision зразка 2014 року. Незважаючи на те, що клонувати його китайці не наважилися, в компанії не хочуть «підкидати» їм ідеї.

Джерело: Autocar

Related