Лак для фарбування автомобіля, його різновиди та склади

Звичайно, досить складно вибрати матеріал для фарбування автомобіля, який буде відповідати його вартості, так як продається багато підробок. Найкраще вибирати золоту середину і купувати товар середньої вартості.

Умови зберігання лакофарбових матеріалів

При купівлі будь-яких матеріалів для фарбування автомобіля, в тому числі і емалі, варто звернути увагу на умови, в яких вони зберігаються, а також на дату випуску. Як правило, термін придатності у автомобільних емалей коливається від 2 до 4 років. Що стосується умов, то на кожній фарбі вказана оптимальна температура зберігання. Саме від цієї умови потрібно відштовхуватися в першу чергу.

Якщо лак зберігався на автомобільному ринку 2-3 тижні при температурі повітря мінус 20 градусів, то, швидше за все, він буде не придатним для забарвлення машини. На такому морозі властивості майже будь-який емалі швидко втрачаються. Наслідком деградації стає:

  • відшаровування лакофарбового покриття від машини;
  • помутніння;
  • згортання
  • здуття, кратери та інші дефекти.

На властивості лакофарбових емалей впливає не тільки холодна зима, але і спекотне літо. При температурі плюс 30 градусів і вище – затверджувач перетворюється в густу масу за 1,5-2 місяці, яку навряд чи можна використовувати за призначенням. Тому будьте уважні при покупці будь-яких матеріалів. Завжди звертайте увагу на умови їх зберігання.

На замітку

Навіть дешеві фарби можуть бути краще дорогих, якщо вони свіжі або зберігалися в нормальних умовах. Ніколи не купуйте дорогі фарби в вагончиках і ларьках.

Особливості лакофарбових емалей

Лаки діляться на тверді та м’які. Перші міцніше за своєю структурою і дорожче, а м’які – слабше і відповідно дешевше. Так як всі ці емалі служать одній меті (укрити фарбу), то особливих відмінностей в них немає. А незначні полягають в наступному:

  • одні емалі краще розтікаються, інші гірше;
  • у одних швидкість висихання 6 годин, у інших 24;
  • м’які швидше поліруються, тверді – довше;
  • під одні емалі потрібен тільки рідний розчинник, під інші підійде звичайний, під треті – взагалі не потрібен.

В ідеалі вибір автомобільного лаку потрібно довірити майстру за забарвленням машин, тому що він випробував кожен з них на практиці і знає всі особливості. Якщо ж матеріал купується для фарбування автомобіля своїми руками, то уважно читайте те, що написано на банці і можливо вам пощастить.

Який лак вибрати при фарбуванні авто?

захисно-декоративне покриття сучасного автомобіля складається з грунту, бази і лаку. Якщо вирішено перефарбовувати автомобіль або якусь деталь його кузова, то необхідно, перш за все, купити лакофарбові матеріали. Робити це потрібно з розумом.

Асортимент автомобільних фарб і лаків настільки великий, що заплутатися в ньому може навіть досвідчений маляр, тим більше що з кожним роком цих матеріалів стає все більше. З одного боку непогано було б покластися на продавця консультанта. Однак дійсно тямущих продавців сьогодні знайти дуже складно. Плинність кадрів в магазинах, так чи інакше, позначається на компетенції персоналу.

Виходить – знову все потрібно вивчати самому! Втім, Автомаляр знання ніколи не завадять. Отже, назвемо основні критерії вибору лаку. До таких, перш за все, відноситься концентрація смол і їх вигляд.

"

Найкращих результатів при фарбуванні автомобіля можна добитися тільки двокомпонентними лаками, які в готовому вигляді містять затверджувач. Також в таких лаках є певний відсоток розчинника. Чим його менше, тим вище концентрація смол і, відповідно, щільніше покриття.

На замітку

Маркування лаків містить інформацію про концентрацію. Так, лаки HS містять багато речовини і мало розчинника, а лаки MS – сильніше розбавлені. Існують ще й однокомпонентні лаки (1К), але в них розчинника ще більше, тому вони дуже рідкі і після висихання залишають тонку плівку.

Є різниця між лаками і за часом затвердіння і висихання. Найдовше сохнуть лаки HS, незважаючи на те, що розчинника в них мало. Справа в тому, що летючим речовин складніше пробратися назовні крізь щільні смоли таких матеріалів. У MS сушка проходить трохи швидше, а лаки з балончиків і інші однокомпонентні склади сохнуть за лічені хвилини.

У недосвідчених автомобілістів і початківців майстрів виникає питання, наскільки важлива концентрація смол в матеріалі. На перший погляд може здатися, що найкращі лаки – це HS. Однак навіщо ж тоді роблять інші склади, невже тільки для того, щоб зробити матеріал дешевше? Виявляється, що дуже густі лаки дають більш виражену шагрень, однак під час полірування їх складніше протерти на кантика і ребрах.

"

Очевидно, що кожен тип лаку має свої сильні і слабкі сторони. Так лаки MS утворюють помірну шагрень, добре розтікаються, але навіть при невеликому переливе можуть потекти. Працювати такими лаками потрібно, маючи певний досвід. Дефекти на ньому практично не виправляються, оскільки шар лаку після його висихання виявляється щодо тонким.

На замітку

Консистенцію лаку регулюють додаванням розчинника. Правильніше за все використовувати фірмовий розчинник, який пропонується виробником лаку. Інші розчинники теж можуть нормально з’єднатися з лаком, але покриття після висихання може повести себе непередбачувано.

За великим рахунком немає різниці, який за щільністю матеріал буде придбаний. Вся справа в тому, скільки розчинника в нього буде додано. По суті, з лаку HS можна зробити MS, якщо при розведенні збільшити складову розчинника. Однак зворотний процес неможливий, тому, якщо потрібна висока концентрація смол і, відповідно, товстий шар лаку, то вибір тільки за HS.

Купуючи лак, варто звертати увагу і на вимоги з налагодження фарбопульта. На упаковці обов’язково вказується тиск і тип пістолета для нанесення того чи іншого лаку. Якщо у вас немає достатнього вибору обладнання, то доводиться підбирати матеріал під пістолет, а не навпаки.

Цікаве відео: фарбування швидковисихаючим лаком

Related