Кратери під час фарбування автомобіля і способи їх усунення

Причин виникнення кратерів може бути багато. Назвемо головні з них:

  1. Прострочені фільтри. Фільтри, які стоять на компресорі і на пульверизаторі потрібно замінити (якщо вони є). Особливо швидко вони приходять в непридатність під час вологої погоди (вологе повітря, потрапляючи в компресор, перетворюється в воду, яка затримується в фільтрах);
  2. Знос деталей компресора. При більшому зносі поршнів (в поршневому компресорі) масло починає потрапляти з повітрям в фарбу. Якщо від води кратера толерантні, то від масла їх важко не помітити;
  3. Прострочені або неякісні матеріали для фарбування автомобіля. Той же розчинник або затверджувач можуть бути винуватцем раковин;
  4. Несумісність матеріалів. В результаті несумісності матеріалів не тільки рве і морщить фарбу, а й утворюються кратера;
  5. Неякісне знежирення перед фарбуванням. Бажано знежирювати машину 2 рази і робити це фірмовим засобом;
  6. Погані умови для фарбування. При вологій погоді збільшується ризик виникнення раковин і інших подібних дефектів;
  7. Жирний шар фарби. Занадто великий шар фарби, покладений за один раз, може сприяти виникненню раковин;
  8. Недотримання технології. Якісна фарбування буде в тому випадку, якщо технологія фарбування автомобіля дотримується на 100%.

Тепер ви розумієте звідки беруться кратера під час фарбування автомобіля своїми руками і можете проаналізувати свої дії. Можливо в них присутні помилки описані вище. Якщо немає, то при наступній забарвленням машини залишається сподіватися на диво.

Як фарбувати без кратерів і інших артефактів?

Будь-який шлюб, включаючи кратери, є наслідком порушення технології фарбування. Отже, якщо технологія повністю дотримується, то якість ЛКП буде високим. Але на практиці не завжди вдається в точності дотримуватися всіх технологічних вимог.

Проблеми при фарбуванні виникають, перш за все, через відсутність досвіду у автомаляра. Поки він не вчинить ряд помилок і не усуне їх наслідки, навряд чи йому вдасться організувати якісний цикл робіт. Однак рано чи пізно всі приходять до одного – тотальний контроль на кожному етапі фарбування.

Застава якісно створеного лакофарбового покриття криється в бездоганному виконанні кожного етапу – від знежирення до полірування. Якщо підстава підготовлена ​​ідеально, то далі необхідно переконатися в тому, що консистенція фарби правильна, а використовуваний розчинник не стане конфліктувати з матеріалом. Якщо є найменші сумніви, то спочатку краще зробити пробний візит на ділянці непотрібної деталі.

"

Тестуючи фарбу, поспостерігайте, утворюються чи на пофарбованої поверхні бульбашки. Вони можуть з’явитися відразу, а можуть через деякий час. Причому найбільш небезпечні саме ті бульбашки, які утворюються пізніше, коли фарба вже практично схопилася. Якщо фарба не пузиритися, а на пофарбованої поверхні не з’являється артефактів, то нею можна сміливо фарбувати.

Найкраще місце для фарбування авто – покрасочная

Справжня фарбувальна камера хороша не тільки відсутністю пилу і можливістю регулювати температурний режим. Її перевага також і в ізоляції. Якщо фарбувати в гаражі або боксі, то необхідно постаратися створити там умови, максимально наближені до «камерним». Тобто необхідно ізолювати фарбується деталь або машину від навколишнього середовища.

Бували випадки, коли на фарбі виходили кратери і дрібні бульбашки, коли на то не було видимих ​​причин. При цьому фарбування проводилася в закритому боксі, де одна і та ж фарба, нанесена з одного і того ж пульверизатора, могла лягти нормально або з кратерами. В результаті виявилося, що кратери утворювалися через одного короткого розпилення силіконового полироля для автомобільних панелей. Такий поліроль миттєво поширюється в повітрі і випадає мікроскопічним «силіконовим дощем».

На замітку

При попаданні частинок силікону на свіжу фарбу або лак, виникає ослаблення плівки поверхневого натягу, яке і призводить до появам кратерів. Аналогічний ефект можуть викликати багато аерозолі, особливо полірувальні склади на восковій основі.

Сумісність автомобільних фарб

До складу автомобільних фарб, крім пігменту і розчинника, входить велика кількість сторонніх інгредієнтів. В конфлікт між собою іноді можуть входити навіть однотипні фарби, вироблені різними виробниками. Проблеми виникають через те, що деякі речовини, що додаються в фарбу, можуть вступати в реакцію, утворюючи з’єднання, які в свою чергу можуть повести себе непередбачувано.

На замітку

Конфлікт фарб викликає рясне пузиріння з подальшим відшаруванням. Якщо конфлікт слабо виражений, то фарба просто може поміняти колір. Щоб такого не сталося, необхідно працювати тільки сумісними фарбами, що належить одному типу.

"

Автомобільні та інші фарби розрізняються за типом сполучного і розчинника. Однак сьогодні з’явилися фарби, в яких розчинник відсутній як такий. Йдеться про UHS-матеріалах (високонаповнених фарбах), які продаються в готовому вигляді з оптимальною консистенцією. Розбавляти такі фарби не можна.

В високонаповнених фарбах вже є сольвенти, які випаровуються з певною швидкістю. Розчинник прискорює час висихання фарби, при цьому базові сольвенти не встигають випаруватися, з тієї причини, що на поверхні утворюється тверда плівка. Однак вона не так міцна, щоб протистояти деформацій при виході летких фракцій з фарби, і це часто стає причиною появи кратерів і інших дефектів.

Цікаве відео: видалення різних дефектів фарбування

Related