Краскопульт для фарбування автомобіля і критерії його вибору

Перший з них – це професійний німецький пульверизатор »Sata» (Hvlp), а другий – «Iwata» (Hvlp), японського виробництва. Обидва фарбувальних пістолета відмінно кладуть на машину як фарбу, так і лак, тому коштують дорого. Однак на перших порах можна використовувати будь-який вподобаний пульверизатор за 100-200 $ (про більш дорогому варто подумати, коли фарбування автомобіля своїми руками буде для вас звичайною справою). Головне визначитися з його характеристикою.

Наприклад, якщо потрібно буде фарбувати металликом, то головною характеристикою буде розмір сопла. Пульверизатори з різними розмірами сопла кладуть фарбу по-різному, тому під металік підійдуть фарбопульти з соплом 1.3; 1.4. А під лак 1.4; 1.5; 1.6. Під акрилову фарбу можна брати будь-який, але краще підійде сопло 1.5. Зараз мова йшла про великі пульверизатора (з великим бочком).

На замітку

Маленькі пульверизатори і аерографи використовуються рідше. Вони потрібні в тих випадках, якщо потрібно пофарбувати машину плямою або точково. На перших порах, можна придбати маленький краскопульт з соплом 1.2 вартістю близько 40 $.

Краскопульт для фарбування автомобіля потрібно вибирати обережно, адже в наш час багато підробок. Звичайно, фірмові пульверизатори кладуть фарбу краще звичайних, але щоб це помітити, потрібно якийсь час попрацювати простими фарбувальними пістолетами. І ось тоді, стане ясно, відповідає ціна якості чи ні.

Якість фарбування залежить не тільки від інструменту, але і від компресора, а також від матеріалів. Тому визначившись з пульверизатором, можна звернути увагу на необхідне обладнання для фарбування автомобілів. Адже для гарного результату в роботі все повинно ідеально підходити один одному.

Скільки фарбопультів необхідно Автомаляр

Для того щоб заґрунтувати, пофарбувати і покрити лаком автомобіль, необхідно, як мінімум, два розміри сопла. У більшості пульверизаторів вони є змінними. Це означає, що можна обійтися і одним пістолетом, маючи в своєму розпорядженні мінімальним набором сопел (сопел).

Однак, працюючи тільки одним краскопультом, доведеться кожного разу ретельно промивати інструмент розчинником і міняти дюзи. В принципі нічого складного в цьому немає, просто потрібно витратити більше часу. А це час, до речі, є, оскільки навіть при фарбуванні по мокрому технологічна перерва дозволяє і промити пульверизатор, і змінити дюзу.

"

Одним єдиним пістолетом цілком може обійтися автолюбитель, який сам вирішив ремонтувати свою машину. Оскільки робити це він буде вкрай рідко, постійна промивка і зміна дюз його навряд чи втомить. Але для професіоналів, звичайно, краще мати три пістолети: один для грунту, інший для фарби (бази), третій – для лаку.

На замітку

Набір фарбопультів не звільняє автомаляра від необхідності промивки після кожного етапу. Однак робити це нескладно, потрібно просто налити в бачок розчинника, збовтати його і натиснути на спуск.

Необов’язково купувати все три дорогих фарбопульта. Ґрунтувальний пістолет цілком може коштувати 20-30 $, оскільки більш дорогий інструмент в даному випадку не потрібний. А ось для бази і лаку краще прикупити максимально якісні пульверизатори. Фарбу вони кладуть рівномірно, не плюються і не кидають матеріал.

Справжній професіонал ще має в своєму інвентарному списку маленький краскопульт для мініатюрних робіт і аерограф. За допомогою цих інструментів можна акуратно виконати точкову фарбування, зводячи до мінімуму псування рідного лакофарбового покриття.

Огляд систем фарбопультів

Існує сім систем розпилення, використовуваних в сучасних фарбопульта:

  • HVLP (великий обсяг перенесення при низькому тиску);
  • LVLP (малий обсяг перенесення при високому тиску);
  • LVMP (малий обсяг перенесення при середньому тиску);
  • HP (маркування фарбопульта високого тиску);
  • MP (маркування середнього тиску);
  • RP (маркування зниженого тиску);
  • HTE (великий перенесення матеріалу).

Пульверизатори системи HVLP на сьогоднішній день пропонують оптимальну якість, але витрачають багато повітря. Якщо мати двухпоршневой компресор з фактичної продуктивністю від 380 л / хв, то робота пістолетами низького тиску стає безпроблемною. При цьому матеріал менше відскакує від поверхні і переноситься в більшому обсязі.

"

Системи LVLP і LVMP витрачають менше повітря і дозволяють обійтися менш продуктивними компресорами. По суті, з таким обладнанням зможе працювати і HVLP-пульверизатор, але тоді в роботі неодмінно виникнуть паузи, необхідні для підкачки необхідного обсягу повітря. Це, звичайно ж, незручно і для професійної діяльності не годиться.

На замітку

Найбільш перспективною системою розпилення вважається LVLP. Перенесення фарби у них досить високий – 65%. При цьому витрата повітря не перевищує 350 л / хв.

Фарбопульти системи HP найбільш поширені серед гаражних малярів. Витрата повітря у них невеликий – від 100 до 300 л / хв. Відповідно, їх можна підключати до недорогих компресорів. Але є і істотний недолік: цей тип фарбопультів переносить тільки половину матеріалів, а решта розпорошується в повітря.

Отже, сьогодні Автомаляри, купуючи краскопульт, найчастіше роблять вибір між системами LVLP і HVLP. Професіонали частіше користуються пістолетами низького тиску, оскільки у них менше витрата матеріалу, а це в свою чергу впливає на собівартість фарбування.

Цікаве відео: чи залежить від фарбопульта

Related