Користувачам автомобілів з іноземною реєстрацією можуть запропонувати розмитнення за зниженими акцизами

Глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, поділилася планами влади щодо вирішення ситуації з автомобілями з іноземною реєстрацією: ніякої амністії і застосування понижуючого коефіцієнта в розмірі 25-30% від ставки існуючого акцизного податку.

Депутат висловилася проти амністії для таких автомобілів, підкресливши, що всі мита і податки в Україні мають економічне обґрунтування. У той же час Южаніна допускає деякі поступки щодо ставок податкових акцизів.

«Я думаю, що буде справедливо, якщо до діючої шкалою ставок акцизного податку ми застосуємо певний коефіцієнт. Наприклад, вони заплатять 25-30% від встановленої ставки акцизного податку. Але з урахуванням тієї шкали, яка у нас зараз є за ставкою акцизного податку в залежності від віку автомобіля », – сказала Южаніна в інтерв'ю виданню« Новий час. Бізнес ». При цьому депутат сказала, що повністю заборонить транзит і тимчасове ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні неможливо, але ввести певні обмеження необхідно. «Ми повинні дотримуватися абсолютно всіх європейських і міжнародних зобов'язань, які ми взяли на себе. У нас точно повинен бути і транзит, і тимчасове ввезення. Але, звичайно, з обмеженням для тих осіб, які можуть користуватися таким автомобілями, які будуть перебувати в режимі тимчасового ввезення », – сказала вона.

Южаніна підкреслила, що подібні проблеми з «автомобіля з Європи» були у Молдови і Білорусі, але ці країни знайшли спосіб навести порядок. Зокрема в Молдові застосували до користувачів старих авто з Європи зниження податкового коефіцієнта. «Республіка Молдова теж вирішує цю проблему. Ця країна застосувала понижуючий коефіцієнт до ставок акцизного податку та всіх інших податків, встановлених в країні, які були і які є. Так точно і ми можемо підійти до цього питання », – сказала депутат.

За словами жителя півдня, проблема з урегулюванням ситуації з автомобілями з іноземною реєстрацією перезріла і «дуже скоро ми все-таки повернемося до цієї теми». «Я вважаю, що у нас буде час зібратися всім гілкам влади, для того щоб прийняти для себе остаточне рішення», – додала вона.

За даними Державної фіскальної служби, в 2017 році в режимі транзиту в Україну ввезли близько 300 тис. Транспортних засобів. Половина з них на даний момент експлуатується з порушенням термінів перебування в Україні. Незважаючи на штрафи, а в деяких случає і арешт таких транспортних, українці не перестають купувати і завозити в країну дешеві іномарки з пробігом. Розслідування законності їх переміщення в нашу країну розпочаті і за кордоном. Повінь країни автомобілями з іноземною реєстрацією призвело до розколу суспільства на тих, хто зумів придбати дешеву, хоча і не зовсім «законну» іномарку, і тих, хто оплатив всі податки і володіє автомобілем на цілком законних підставах. У вересні 2017 році користувачі нерозмитнених авто вимагали амністії і пільгових умов для отримання української реєстрації, але остаточне рішення прийнято не було. «Ненормальною» ситуацію з ввезенням в країну ніким і ніде не зареєстрованих автомобілів, часто фігурують в ДТП, назвав і прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, закликавши при цьому не замовчувати про високий рівень ставок при розмитненні авто.

Related