Концерн FCA звинуватив індійську фірму Mahindra в копіюванні позашляховика Jeep

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) намагається заборонити імпорт позашляховика Mahindra Roxor – індійського «двійника» культового Jeep Willys – на північно-американський ринок. Мінімальний цінник індійського «Джипа» – $ 15 499.

У скарзі, поданій в Комісію з міжнародної торгівлі США вказано, що індійський автовиробник Mahindra & Mahindra Ltd. використовував в дизайні своєї моделі стилістичні елементи Jeep: квадратний кузов, плоскі боковини та ідентичну задню частину кузова, що закінчується приблизно на рівні капота.

Альянс побоюється, що зовні практично ідентичний і в той же час більш дешевий індійський позашляховик може зацікавити потенційних клієнтів Jeep і стати причиною зниження прибутків компанії. Як стверджують в FCA, в липні продажі автомобілів Jeep досягли рекордного рівня: приріст склав 16%, що на 5.9% більше, ніж рік тому, а поява «істотних іноземних виробничих потужностей Mahindra в поєднанні з її продемонстрованим наміром проникнути на ринок Сполучених Штатів можуть нашкодити бізнесу FCA ».

В минулому році Mahindra & Mahindra Ltd., яка позиціонує себе як найбільшого виробника спортивних автомобілів в Індії, відкрила штаб-квартиру в Південно-Східному Мічигані. Тоді ж було заявлено, що компанія готова інвестувати $ 600 млн. В оновлення складальної лінії Roxor в Мічигані, а до 2020 року кількість співробітників заводу збільшиться на 670 осіб.

В керівництві індійського виробника звинувачення FCA відкидають, наголошуючи на тому, що «компанії мають тривалі ліцензійні відносини, що почалися в сорокових роках минулого століття» продовжуються і по сьогоднішній день.

Jeep Willys

«Наші дії, продукти і розподіл продуктів (включаючи Roxor) виправдовують спадщина відносин і умови наших угод з FCA. Mahindra вже більше 25 років співіснує з FCA (і брендом Jeep) в Індії і в багатьох інших країнах », – сказав представник північно-американського підрозділу компанії Річ Анселлом.

Рамний позашляховик Mahindra Roxor дебютував в березні поточного року. Автомобіль укомплектований 2.5-літровим дизельним мотором потужністю 63 л.с. (195 Нм) і п'ятиступінчастою механічною коробкою передач. Через особливості конструкції і відсутність систем безпеки його не можна використовувати на звичайних дорогах.

Джерело: Bloomberg

Related