Колишній віце-президент GM передбачив зникнення автомобілів

Колишній віце-президент General Motors Боб Лутц передбачив «фізичну смерть» автомобілів в їх нинішньому вигляді в найближчі 15-20 років. На зміну їм прийдуть «стандартизовані автономні модулі».

В інтерв'ю Automotive News Лутц сказав, що автоіндустрія стоїть на порозі великих змін, в результаті яких багато виробників зникнуть, а людина втратить задоволення управляти автомобілем, сидячи за кермом і самостійно приймаючи рішення. На його думку, переломний момент настане, як тільки частка автономних автомобілів досягне 20-30%. Проаналізувавши статистику дорожніх пригод, уряду помітять, що причиною 99.9% ДТП є людський фактор і законодавчо заборонять автомобілі без систем автономного управління. Це призведе до зменшення попиту, а використання звичайних автомобілів, наприклад, спорткарів стане можливим тільки на території гоночних треків або закритих автомобільних клубів.

У кожного власника буде п'ять років, щоб продати автомобіль на металобрухт або обміняти на «безпілотник». Захопили дороги «стандартизовані автономні модулі», належатиме великим транспортним компаніями на кшталт Uber, Lyft, FedEx, UPS і т.п. І саме на них будуть орієнтуватися виробники, яким вдасться вистояти в боротьбі класичних автомобілів і автономних модулів.

Роберт Ентоні «Боб» Лутц – колишній віце-президент General Motors і топ-менеджер Ford, Chrysler і BMW. 47 років свого життя він присвятив автомобільної промисловості. Він був одним з топ-менеджерів GM, коли концерн вирішив знищити всю партію експериментального електрокара General Motors EV1 і одним з дійових осіб документального фільму «Хто вбив електромобіль». Однак пізніше саме він ініціював розробку першого масового гібрида компанії – Chevrolet Volt. З подачі і за участю Лутца були створені такі автомобілі, як Cadillac CTS, Cadillac SRX, Pontiac Solstice, Dodge Viper і Plymouth Prowler.

Related