Колишній співробітник Ford придумав двигун з окремим турбонагнітачем для кожного циліндра

Колишній інженер компанії Ford Джим Кларк запропонував встановлювати окремий турбонагнетатель для кожного циліндра. На думку автора ідеї, це дозволить підвищити ефективність мотора і забути про турболагах.

Створюючи свій зменшений двигун, Кларк встановив по дві дросельні заслінки на кожен впускний канал циліндра, що дозволило швидше наповнювати його сумішшю, збільшуючи при цьому енергію вихлопних газів і показник максимального крутного моменту. Друга особливість двигуна Кларка – індивідуальні турбокомпресори, що встановлюються як можна ближче до випускних каналах. За рахунок малого моменту інерції, розкрутити ці компактні турбіни набагато простіше і швидше. Крім того, це дозволить повністю виключити турболаг – час між моментом натиснення на педаль газу і моментом, коли турбіна забезпечує робочий тиск наддуву.

Прототип свого мотора інженер поки він не закінчив будувати. Але якщо його розробка все ж набуде реальних форми, коштувати такий двигун буде дорожче звичайного. Так, ціна трьох турбонагнетателей для трьохциліндрового агрегату буде, як мінімум на 50% перевищує номінальну вартість однієї звичайної турбіни. Відіб'ються на вартості та інші компоненти: дросельні заслінки і сполучні елементи впускних і випускних каналів. Є у розробки та свої плюси. Наприклад, підвищення силової віддачі та ефективності установки, що особливо важливо для малолітражних двигунів

Працюючи в Ford, Кларк брав участь в створенні мотора V8 для Volvo і двигунів V12 для Aston Martin, відповідав за розробку «шісток» Duratec і «вісімок »Modular. Пізніше він зайняв посаду віце-президента з машинобудування в компанії Navistar, що володіє International Trucks, а також керував спеціальними проектами для моторів Kohler.

Джерело: Motor

Related