Колишні співробітники Google працюють над фургоном майбутнього

Стартап Nuro розробив безпілотний вантажний шаттл Nuro R1 – автомобіль нового типу, який буде використовуватися для доставки товарів безпосередньо споживачеві: продуктів, посилок, замовлень з ательє і пралень.

Прототип створили колишні співробітники Google – інженери, які займалися розробками систем автономного водіння. Шаттл обладнаний лазерами, ультразвуковими сенсорами, дальномерами і камерами. У салоні немає ніяких звичних елементів – рульового колеса, педалей або сидінь. Невеликі розміри дозволяють безпілотнику маневрувати в щільному потоці транспорту і комфортно почувати себе на вузьких міських вуличках.

«Ми створили повний пакет програмного забезпечення з нуля», – сказав один із засновників стартапа Дейв Фергюсон. «Ми змогли спроектувати архітектуру цієї речі з нуля, орієнтуючись на вантажні транспортні перевезення».

Автомобіль приблизно такий же високий, як Toyota Highlander, але в два рази вже, що, за словами Фергюсона, є однією з його головних особливостей.

«Навіть якщо у вас є ідеальний безпілотник, а хтось вискочить між двома припаркованими автомобілями, і він знаходиться в межах вашого зупинкового відстані, ви не можете запобігти цій катастрофі», – сказав він. «Якщо автомобіль на половину вже, у вас є ще три або чотири фути (0.9-1.2 м) зазору, ви можете уникнути цього … і у вас є можливість маневрувати навколо них. Ви можете краще спроектувати автомобіль, щоб зменшити тягар будь-якої аварії ».

Для забезпечення схоронності вантажів і попередження крадіжок розробники планують оснастити шаттл технологією розпізнавання осіб. Повідомляти про прибуття безпілотника клієнта будуть через спеціальний додаток. Відкрити бічні двері автомобіля і забрати замовлення він зможе за допомогою спеціального коду.

Тестування Nuro R1 почнеться в поточному році. Компанія вже отримала дозвіл Департаменту транспортних засобів штату Каліфорнія на використання шаттла на дорогах загального користування. Паралельно розробники ведуть переговори з ритейлерами і кур'єрськими службами, які можуть стати потенційними клієнтами компанії.

В компанії кажуть, що Nuro R1 розроблений для віддаленого управління, але на даному етапі існує проблема затримки при проходженні сигналу, яку їм ще належить вирішити. Для збору даних і оптимізації маршрутів безпілотників стартап використовує шість автомобілів з автопілотом, які передають інформацію в бортові системи прототипів.

Джерело: The Verge

Related