Київський проспект Палладіна розширять

На проспекті Палладіна у Святошинському районі столиці облаштують велосипедні доріжки і розширять проїжджу частину. Робочий проект капітального ремонту проспекту затвердила КМДА. У планах міської адміністрації ремонт ще шістдесяти комунальних об'єктів.

Як повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, в процесі ремонту не тільки розширять проїжджу частину проспекту Палладіна, а й приведуть у відповідність сучасним нормам асфальтобетонне покриття, облаштують велосипедні доріжки і прилеглі території. У міській адміністрації вважають, що ці заходи дозволять підвищити безпеку і комфорт водіїв і для пішоходів.

Чиновник зазначив, що робочим проектом передбачено розширення проїжджої частини до чотирьох смуг в тих місцях, де вони відсутні, а також забезпечення водовідведення та зовнішнього освітлення, переобладнання інженерних мереж та облаштування велосипедних доріжок. Всі роботи повинні бути виконані за дев'ять місяців.

За словами Давтяна, в поточному році столична влада розраховують отримати додатково понад 2 мільярди гривень на ремонт і реконструкцію доріг. Половина цих коштів має надійти з Дорожнього фонду, ще мільярд – від Митного експерименту.

«У цьому році столиця отримає з Дорожнього фонду 1 мільярд 153 мільйони гривень. Для нас це дуже велика сума, яка дозволить провести істотний ремонт і реконструкцію доріг. Крім того, ми отримає гроші від Митного експерименту, за планом це сума складе трохи більше 1 мільярда гривень », – сказав Давтян.

Додаткові два мільярди КМДА планує витратити на ремонт шістдесяти комунальних об'єктів. Першим об'єктом в цьому списку стане розв'язка на Шулявці. Роботи по ремонту розв'язки міська адміністрація планує почати в цьому році, а, можливо, і здати об'єкт до кінця року. У планах ремонт на бульварі Дружби Народів і проспекті Миколи Бажана, а також ряду інших великих вулиць і вуличок, шляхопроводів і доріг.

Нагадаємо, що Державний дорожній фонд України почав працюватиме 1 січня 2018 року. Згідно з проектом, 60% коштів фонду спрямовуватимуться на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг загального користування державного значення. Ще 35% коштів будуть направляти на дороги місцевого значення. Решта 5% – на фінансування безпеки дорожнього руху.

Митний проект почав працювати в столиці з 2016 року. Відповідно до проекту половина планових митних надходжень (мита, акцизний податок, податок на додану вартість із ввезених в Україну товари) направляються на ремонт доріг.

Related