Китайці заборонять випуск 553 моделей автомобілів

З 1 січня поточного року в Китаї почалося припинення виробництва автомобілів з великою витратою палива і не відповідають сучасним екологічним нормам. Як говориться в заяві Китайського центру автомобільних технологій (China Vehicle Technology Service Center), під заборону потрапили 553 моделі легкових автомобілів, в тому числі Audi Q3, Mercedes-Benz C-Class і Chevrolet Cruze.

В минулому році уряд Китаю прийняв ряд заходів, спрямованих на зниження забруднення навколишнього середовища. У їх числі обмеження використання вугілля і поетапну відмову від бензинових і дизельних транспортних засобів. Про плани заборонити виробництво і продаж автомобілів з бензиновими і дизельними моторами віце-міністр промисловості та інформаційних технологій Китаю Сінь Гобіно заявив у вересні 2017 року напередодні автосалону в Тяньцзіні. Дата повної заборони оголошена була. У той же час було заявлено, що до 2025 року частка електромобілів і гібридів на китайському ринку повинна скласти 20%. Крім того, починаючи з 2018 року в Китаї почали діяти квоти на продаж «зелених» автомобілів. На першому етапі реалізації урядової програми їх обсяг в загальних продажах легкових авто становитиме 8%, а починаючи з 2020 року – 12%.

Судячи з усього, оприлюднений список «заборонених» автомобілів перший, але далеко не останній. За інформацією аналітика компанії China Merchants Securities Co. Ван Ліушена, «такі документи будуть часто зустрічатися в майбутньому». «Це важливий крок для забезпечення здорового розвитку галузі в довгостроковій перспективі», – написав він.

Як сказав в інтерв'ю виданню Bloomberg генеральний секретар Асоціації пасажирських автомобілів Китаю Цуй Донгшу, перераховані в заяві центру автомобільних технологій 553 моделі – це «дуже невеликий» відсоток автомобілів, що випускаються на підприємствах Китаю.

Related