Китайська фірма Byton представила конкурента Tesla Model S

Стартап Byton розкрив свій другий проект – концепт незвичайного електричного седана з автопілотом четвертого рівня K-Byte. Презентація шоу-кара відбулася на виставці споживчої електроніки CES Asia 2018 у Шанхаї.

Byton K-Byte побудований на тій же платформі модульної, що і первісток марки – електричний кросовер M-Byte. І якщо ім'я паркетника представляє собою гру слів з мегабайтами, то молодша за класом машина натякає на кілобайти. При цьому маленьким седан не назвеш – при довжині 4.95 м нова розробка Byton крупніше сучасної Toyota Camry (4.88 м). На кузові встановлено датчики, під лобовим склом прихована камера, а по центру даху встановлено лідар. Заявлено, що з таким обладнанням автомобіль зможе самостійно пересуватися дорогами загального користування, вимагаючи уваги водія тільки в екстрених ситуаціях.

У передній частині кузова встановлено анімована вставка, що імітує грати радіатора, бічні дзеркала замінені камерами, а корму візуально розділена ефектною світлодіодним смугою. Не менш футуристичний і салон, так у концепту замість звичайних ручок сенсорні панелі, а передня панель оформлена у вигляді величезного дисплея. Крім цього додаткові екрани розміщені в підголівниках передніх сидінь.

Знімків салону компанія не надала, проте відомо, що на рульовому колесі знаходиться знімний планшет.

Офіційних специфікацій концепту поки немає. У виданні Autocar припустили, що седан запозичить силову установку у кросовера M-Byte. Задньопривідний паркетник комплектується 272-сильними електромотором і батареєю ємністю 71 кВт · год, повнопривідна – двома електромоторами загальною потужністю 476 к.с. і батареєю на 95 кВт · год. Запас ходу «Ем-Байтов» – 402 і 523 км, в залежності від модифікації. Продажі седана Byton K-Byte повинні початися протягом наступних чотирьох років. Порядок цін поки не оголошується.

Головний офіс і виробничі лінії Byton розміщені в Китаї, а центр досліджень і нових розробок знаходиться в Мюнхені. Фірма заснована колишніми топ-менеджарамі компанії BMW, а одним з інвесторів проекту виступила китайська промислова група FAW.

Related