Камера для фарбування автомобілів в гаражі

Створити камеру для фарбування автомобілів в гаражі не вийде, якщо там повно пильного барахла. У гаражі повинні бути голі стіни, присутні необхідний інструмент і обладнання. З чого почати?

Насамперед потрібно визначити місце, де буде зручно розміщуватися компресор (щоб не заважав). Воно повинно бути або закрито фанерною або гіпсокартонної стінкою, або це повинна бути ізольована кімната (потрібно зробити так, щоб пил від компресора не розносився по всьому гаражу).

Потім необхідно побілити або пофарбувати стіни в світлий колір. Стеля можна влаштувати светоотражающим матеріалом (поліізол) або просто обтягнути поліетиленом (важливо, щоб нічого не падало зверху). Можна поставити маленький шафка під інструмент в кутку, а якщо дозволяє місце, то ще й робочий столик.

На замітку

Освітлення повинне бути якомога яскравіше. Бажано щоб лампи були по чотирьох кутах (зверху), дві з боків (внизу) і дві на стелі. При такій кількості лампочок буде нормальне освітлення і мінімальне навантаження на очі.

Зимова камера для фарбування автомобілів

Для зимової забарвлення машин, необхідно обладнати гараж опаленням. Для цієї мети може підійти:

  • калорифер. Можна купити за відносно невеликі гроші і поставити в будь-якому місці гаража. Нагріває приміщення швидко, але може піднімати пил за рахунок конвекції;
  • електротени. Досить зручні в експлуатації, але вони і не мало споживають електроенергії;
  • грубка. Один з найпоширеніших варіантів в гаражах. Дає стабільний, довгострокове і контрольоване тепло, але все це завдяки таким матеріалами, як кокс, вугілля, дрова і так далі. Обслуговування грубки займає частину часу;
  • Крапельниця. Постійне тепло, в обмін на велику кількість масла.

Камера для фарбування автомобілів повинна бути максимально чистою і просторою. Якщо в камері машини будуть не тільки фарбуватися, а й готуватися (шпаклюватися і ґрунтуватися), то краще її мити перед кожною операцією (для ідеального результату).

Практично будь-який гараж можна обладнати під фарбувальну камеру. Головне в цій справі підключити фантазію і кмітливість, щоб створити умови, в яких буде дотримуватися технологія фарбування автомобіля.

Вентиляція в імпровізованій фарбувальної

Якщо покрасочная організовується в гаражі на один раз, то не варто морочитися з вентиляцією. Гра не буде коштувати свічок, оскільки навіть самий скромний проект може стати дорожче, ніж сама фарбування. Для тих, хто вирішив зайнятися фарбуванням професійно, хороша вентиляція в гаражі необхідна не тільки для видалення надлишку барвистого пилу, але і для безпеки самого маляра.

Специфіка вентиляційної системи для фарбувальної камери полягає в тому, що при видаленні повітря, не можна допускати сильних потоків, які стануть розносити пил. Повітря повинен йти організовано, по чітко визначеним траєкторіях. Важлива і швидкість потоків, при якій пилинки не матимуть шансів осісти на тільки що пофарбованому кузові.

"

Створюючи фарбувальну в гаражі, бажано зробити примусовими не тільки витяжку, але і приплив. Справа в тому, що вхідне повітря повинен бути очищений від пилу, якої зовні досить багато. Якщо обладнати вентилятором тільки витяжку, то буде відбуватися підсмоктування повітря через всі щілини, при цьому його чистота залишить бажати кращого.

На замітку

Інтенсивність припливу і витяжки повинні бути рівними. Якщо приплив буде недостатній, то відбудеться пасивний підсмоктування неочищеного повітря через щілини. Надлишковий приплив не такий страшний, як недостатній.

Бюджетний варіант гаражної фарбувальної не має на увазі припливно-витяжної вентиляції. Але наявну природну вентиляцію все одно доведеться доопрацювати. Необхідно встановити на припливні отвори пилові фільтри, а витягають труби підняти вище, щоб створити в них додаткову природну тягу.

Автомобільна покрасочная на один раз

Працюючи в професійній камері, можна добитися ідеального результату, але вона не є панацеєю. Просто в ній зручніше працювати, а тому легше досягати високої якості. Необхідні умови можна створити абсолютно в будь-якому приміщенні, будь-то бокс, гараж або звичайний навіс. Головне все передбачити і нічого не забути.

Якщо необхідно пофарбувати автомобіль в гаражі, то можна навіть не звільняти його від скупчився за роки «добра». Потрібно просто ізолювати стіни та стелю поліетиленовою плівкою. Правда, для цього гараж повинен бути досить просторим, а поліетилен – абсолютно новим, що не використаним.

За допомогою плівки необхідно підшити стелю. Спосіб її кріплення залежить від типу перекриття. Якщо воно дерев’яне, то підійде будівельний степлер, якщо бетонне – то плівку доведеться підвішувати за краю до заздалегідь вбитих в стіну цвяхах. З плівки споруджується щось на зразок натяжної стелі.

"

Крім самої плівки для створення одноразової фарбувальної камери знадобиться ще і близько 50 метрів скотча, яким потрібно зшивати окремі полотна. Цього можна і не робити, але так надійніше. Якщо збираєтеся фарбувати весь автомобіль, то бажано застелити плівкою і підлогу.

Плівка коштує недорого, тому найкраще при підготовці приміщення до фарбування автомобіля скористатися саме нею. Але якщо з якихось причин нової плівки немає, а фарбувати треба, то необхідно зробити в гаражі вологе прибирання. Для цього бажано повністю звільнити стіни (найкраще винести стелажі на вулицю) і скропити їх водою з розпилювача.

На замітку

Роблячи вологе прибирання в гаражі перед фарбуванням, не варто перестаратися. Висока вологість вкрай не бажана, особливо якщо кузов автомобіля холодний. Конденсат, що утворюється обов’язково проявиться при фарбуванні у вигляді різних дефектів.

Виконавши вологе прибирання, необхідно протягом півгодини провітрити гараж, після чого відразу можна переходити до фарбування.

Цікаве відео: як прибираються сліди від комах на ЛКП

Related