Кабмін затвердив держпрограму розвитку автодоріг до 2022 року

Кабінет міністрів України затвердив Державну цільову програму розвитку автодоріг на 2018- 2022 роки. Документом передбачено ремонт половини загальної мережі доріг державного значення та фінансування в розмірі 300 мільярдів гривень.

Як передає Інтерфакс-Україна, 178 мільярдів гривень планується отримати з Державного дорожнього фонду. Ще 113.8 млрд грн надійдуть з «інших джерел».

Нову програму розвитку автодоріг представив виконуючий обов'язки глави «Укравтодору» Славомір Новак. Виступаючи на засіданні уряду, він заявив, що протягом п'яти років планується об'єднати якісним дорогами з усіма обласними центрами України. Як підкреслив Новак, «Укравтодор» планує поступово відмовитися від поточних ремонтів і здійснювати нове будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт. Починаючи з 2020 року, ямковий ремонт буде тільки виключно аварійним, а поточний середній піде в історію. «В цілому протягом п'яти років основні ремонтні роботи будуть здійснені за основними міжнародними напрямками», – сказав Новак.

За словами в.о. голови «Укравтодору», він запропонував міжнародним партнерам продовжити ремонт траси Київ – Одеса від Білої Церкви (Київська області) до кордону з Черкаською областю в рамках існуючих кредитних ліній, що дозволить заощадити кошти, представлені Європейським банком реконструкції та розвитку. «Подальші роботи на цій дорозі будемо проводити за рахунок нових кредитних ліній», – сказав чиновник.

Представляючи нову програму, Славомир Новак підкреслив значимість проекту, сказавши, що кожен євро, інвестований в розвиток дорожньої інфраструктури країни, приносить 2.5 євро в ВВП. В цілому ж, завдяки реалізації прийнятої Кабміном програми ВВП країни може зрости на більш ніж 800 мільярдів гривень.

Related