Кабмін спростив процедуру розмитнення «евроблях»

Кабмін спростив процедуру митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. Митне оформлення автомобілів і перша реєстрація буде здійснюватися при наявності сертифіката відповідності або технічного паспорта країни останньої реєстрації ТЗ.

Постанова про спрощення процедури митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, а також першої державної реєстрації ТЗ прийнято на засіданні Кабміну 13 лютого. Текст постанови КМУ опублікував РБК-Україна.

Обов'язкова процедура сертифікації ТЗ стала одним із стримуючих чинників митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. Як відзначили в уряді, сертифікація виявилася досить складною і тривалою. Ухвалена Кабміном постанова дозволить прискорити процес. При перевірці автомобілів на відповідність екологічним нормам на рівні з сертифікатами відповідності тепер будуть використовувати технічний паспорт країни останньої реєстрації.

Спрощена процедура починає діяти з моменту публікації постанови і втрачає силу разом з Тимчасовим порядком виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затвердженим постановою Кабміну №1077 від 12 грудня 2018 року. Тимчасовий порядок поширюється тільки на машини, ввезені з 1 січня 2015 по 25 листопада 2018 року. А також автомобілі, які знаходяться в Україні на правах тимчасового ввезення або транзиту, або перебували на таких умовах після 25 листопада 2018 року, а потім були ввезені повторно.

Термін пільгової розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією з оплатою 50% ставки акцизного податку закінчується 22 лютого. Після цього для всіх автомобілів будуть діяти стандартні акцизи, а за порушення термінів розмитнення будуть штрафувати в повній мірі. В останні дні, 20-22 лютого, столична митниця буде працювати до опівночі.

Related