Кабмін хоче визнати візочників учасниками дорожнього руху

візочників можуть прирівняти до учасників дорожнього руху. На проїжджій частині вони повинні будуть дотримуватися правил дорожнього руху для велосипедистів, на тротуарі – для пішоходів. Відповідні зміни Кабмін пропонує внести в закон «Про дорожній рух».

Законопроект №7486, в якому Кабінет міністрів України запропонував прирівняти людей, що пересуваються на колісних кріслах, до учасників дорожнього руху з усіма відповідними правами та обов'язками, зареєстрований у Верховній Раді. Як вказано в пояснювальній записці, відповідно до Конвенції про дорожній рух, особи, які рухаються в інвалідних колясках, незалежно від приводу (електричний, ручний) прирівнюються до пішоходів і в той же час мають право рухатися по проїжджій частині дороги. Представлений Кабміном законопроект реалізує указ президента України від 13 грудня 2016 р №553 «Про заходи, спрямовані на забезпечення дотримання прав осіб з інвалідністю».

Так в поданому на розгляд Верховної Ради законопроекті обмовляється, що люди з інвалідністю, які пересуваються на візках, можуть переміщатися як по тротуарах, велосипедних або пішохідних доріжках, так і по краю проїзною частиною чи узбіччям. Рухаючись по тротуару, пішохідної або велосипедній доріжці, візочник буде прирівнюватися до пішоходу, мати право на перетин проїжджої частини по пішохідному переходу і виконувати вимоги, що висуваються до цієї категорії учасників дорожнього руху.

В законопроекті також зазначено, що по краю проїзною частиною чи узбіччям люди у візках повинні пересуватися в напрямку руху транспорту по правій крайній смузі і дотримуватися вимог, що стосуються велосипедистів. Поворот ліворуч та розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. Крісла повинні бути обладнані світловідбиваючими пристроями, а в темний час доби – ліхтариками. Забороняється буксирувати причепи, перевозити пасажирів і заважають управлінню вантажі. Для забезпечення прав людей, що пересуваються на інвалідних візках, автодороги, вулиці і залізничні переїзди повинні бути обладнані відповідним чином.

Related