Грунтовка кузова автомобіля і технологія нанесення

Технологія грунтовки значно простіше, ніж технологія фарбування автомобіля, але проблем з грунтом буває аж ніяк не менше. Існують кілька основних дефектів, причиною яких може бути проблеми грунту:

 • бульбашки;
 • усадка;
 • погана адгезія;
 • сморщивание;
 • шагрень;
 • патьоки;
 • кратери;
 • закипання.

Розглянемо далі кожен з цих дефектів, починаючи з утворення бульбашки. Бульбашки утворюються в результаті залишків води після обробки грунту в таких місцях як кути, наклейки, декоративні планки (молдинги), вигини. Також утворення бульбашок відбувається від занадто вологого повітря і температурних коливань.

На замітку

Щоб не стикатися з бульбашками, потрібно перед обробкою грунту демонтувати знімні деталі і ретельно продувати їх перед фарбуванням. Рекомендується постійно підтримувати стабільну температуру повітря в приміщенні.

Усадка грунтовки відбувається через обробку грунту занадто великим наждаком, а так само через низьку в’язкості емалі (занадто рідкий грунт) і неповного укриття шпаклівки. Уникнути цих моментів нескладно. Для цього потрібно: використовувати наждак відповідної розміру зерна, розводити грунт правильної в’язкості (вказано на банці) і добре вкривати шпаклівку (2-3 шари).

Причиною поганої адгезії є неякісно підготовлена ​​поверхню. На ній можуть бути відбитки пальців, краплі олії, пил і так далі. Погана адгезія буває в тому випадку, якщо використовувати матеріали призначені для металу на поверхні пластика або алюмінію і навпаки.

На замітку

Іноді, грунтовки погано тримаються, якщо їх розбавляти нерідною розчинником. Ретельне очищення поверхні і правильна добірка матеріалів – це запорука гарної адгезії грунту.

Причинами сморщивания є недосушені матеріали (стара фарба) і занадто товсті підлягають шари. Щоб уникнути зморщування потрібно: досушувати старі матеріали, користуватися спиртовим грунтом (висихає не встигаючи скривиться), дотримуватися зазначену за технологією товщину шару час його сушіння.

Шагрень утворюється при:

 • занадто великий в’язкості, неправильної технології грунтовки кузова;
 • Нерідний розчинника;
 • невідповідного грунтовки пульверизатора (не підходящий сопло і тиск);
 • невідповідна температури повітря.

шагрені можна уникнути, якщо: правильно розводити грунт, гарантувати при температурі + 15-25 градусів, використовувати грунтовки пістолет з соплом 1.6 і вище, користуватися рідною розчинником.

Найчастіше патьоки зриваються через низьку в’язкості. Крім того, вони можуть з’являтися через велику товщини шару, недостатньою сушки між шарами, нанесення грунту в холодному приміщенні, невідповідного сопла пульверизатора і малого тиску повітря. Зрідка, патьоки можуть піти від нерідного розчинника або затверджувача.

Відсутність патьоків у професіоналів, говорить про те, що вони, перш за все, залежать від досвіду. Щоб не мати проблем з податком, потрібно все робити по технології (розводити грунт, працювати тільки грунтовки пістолетом і в теплому приміщенні, використовувати рідну затверджувач і розчинник).

Залишки води, жирних олій і різного виду силікону – це основні чинники, які призводять до виникнення кратерів при грунтовці кузова. Важливо пам’ятати, що коли компресія падає, компресор починає пропускати масло і конденсат. Щоб попередити виникнення кратерів, потрібно вчасно ремонтувати компресор, а також змінювати фільтри для масла і води. Грунтовка і фарбування автомобіля своїми руками здійснюється тільки після того, як кузов буде ретельно знежирений антисилікону.

"

Закипання відбувається через нанесення дуже товстих шарів грунту (через що той не встигає випаруються), недостатнього часу для сушки між шарами, використання нерідних розчинників і затверджувачів. Уникнути закипання можна, якщо класти грунт тонкими і середніми шарами, робити витримку між шарами 10-20 хвилин при 20-ти градусах тепла і користуватися тільки рідним розчинником і затверджувачем.

Якісна грунтовка кузова

Знаючи причини дефектів грунтовки кузова, вам не складе більшого праці якісно перегрунтовать свою машину. А якщо десь і проступить кратер, ви відразу зможете визначити причину і усунути його. Грунтовка кузова – це технологічно важливий етап у фарбуванні автомобіля, яким багато хто нехтує, допускаючи вищеописані помилки.

При кузовному ремонті найчастіше використовується універсальна грунтовка для металу. Однак вона буває одно- або двокомпонентна. Відрізняються вони в основному тільки часом висихання. Двокомпонентна грунтовка сохне близько 24 годин, тоді як однокомпонентна сохне довше, тому її сьогодні при фарбуванні автомобіля практично не використовують.

На замітку

Спиртова грунтовка відноситься до однокомпонентним, але сохне вона дуже швидко (близько години). Застосовується вона у випадках, коли час має значення, а також там, де інші грунти не можуть використовуватися з тих чи інших причин.

Головна функція грунтовки – забезпечення надійної адгезії з фарбою. Наносити автомобільну фарбу (базу) безпосередньо на метал не можна, так як вона незабаром облізе. Але є у грунту і додаткові функції – вирівнювати поверхню, заповнювати собою раковини, ризики і пори.

На серійному виробництві кузов автомобіля занурюється у ванну з грунтом. Таким чином, грунт проникає абсолютно в усі важкодоступні місця, утворюючи суцільне покриття. При кузовному ремонті метод занурення неможливий зі зрозумілих причин, але будь-яку деталь можна якісно прогрунтувати і методом розпилення.

Не можна залишати незахищені місця металевої деталі. Грунтовка повинна покривати її навіть в тих місцях, де неможливо або не потрібно наносити лакофарбове покриття. Наприклад, якщо проводилася рихтування двері, то її потрібно заґрунтувати зсередини через технологічні отвори, стежачи за тим, щоб грунт проник в усі місця. Причому робиться це в першу чергу – можна навіть налити трохи грунту всередину двері і повертати її, поки всі стики повністю перекриються.

"

Незахищені місця з обгорілим після зварювальних робіт старим грунтом схильні до інтенсивної корозії. Після зварювання бажано обробити метал антикорозійним грунтом на основі фосфорної кислоти. Увійшовши в реакцію з мeталлом, кислота утворює міцну фосфатную плівку, яка і є хорошим захистом від корозії.

Технологія нанесення грунтовки

Первинний грунт наносяться одним напівпрозорим шаром. Йому потрібно дати просохнути 1-1,5 години. Менше не рекомендується, оскільки може статися консервація першого шару і зрушення наступних шарів під впливом гравітації, що призведе до зморщування. Час просушування також залежить і від температури, відповідно, на холоді грунтовка буде сохнути довше.

Базовий грунт зазвичай наноситься в три шари. Двокомпонентні автомобільні грунтовки повністю висихають через добу, але це не означає, що між нанесенням кожного наступного шару потрібно стільки чекати. Шари грунту наносяться по свіжому: досить дочекатися, коли грунтовка стане матовою, на що зазвичай іде від 5 до 15 хвилин.

Колір грунтовки має сенс підбирати близьким по тону до базової фарбі. Зрозуміло, неможливо знайти ґрунтовку точно такого ж кольору, як і той, в який передбачається фарбувати автомобіль. Але, якщо, наприклад, фарбувати в золотистий металік, то краще вибрати жовтий грунт; для чорних машин підійдуть чорні і темно-сірі ґрунти, а для білих – білі. Контрастний по відношенню до бази грунт буде перекриватися дуже погано.

Підтечи на грунті не є критичними, оскільки їх потім можна буде зашліфувати. Однак їх необхідно уникати, оскільки будь-який патьок – це, перш за все, сход матеріалу з іншої ділянки, де утворюється улоговина. Тому, якщо грунтовка постійно зривається, необхідно припинити роботу і вжити заходів (налаштувати грунтовки пістолет, змінити консистенцію грунту, змінити техніку нанесення).

Цікаве відео: професіонали про грунтовці авто

Related