Глава «Укравтодору» розповів скільки коштуватиме проїзд по платних дорогах

Глава «Укравтодору» Славомір Новак озвучив вартість проїзду по концесійним дорогах України – не більше 7 євроцентів (2.2 грн) за кілометр.

«В Європі проїзд коштує мінімум 7 євроцентів за кілометр. В Україні точно буде не дорожче », – сказав глава« Укравтодору »в інтерв'ю Ліга Бізнес. Першої концесійної дорогою в Україні стане автодорога Львів-Краковець, будівництво якої обговорюється вже не перший рік. Відрізок довжиною 84.4 км зв'яже Україну з Євросоюзом.

За словами Славоміра Новака, перевірка всіх ділянок дороги Львів-Кракровец і підготовка необхідної документації повністю завершиться до кінця року. «Ми повинні бути впевнені, що пропонуємо інвестору», – сказав Новак. Звернення про оголошення конкурсу на концесію буде передано до Кабміну на початку 2019 року.

Орієнтовний термін будівництва чотирьохсмуговій дороги категорії 1-А – чотири-п'ять років. Термін концесії – до 49 років. Концесіонер буде відповідати за будівництво, утримання і ремонт. Орієнтовна швидкість руху складе 120 км / ч. Повертати кошти інвестору планують за рахунок плати за проїзд, доступ і експлуатацію об'єктів дорожнього сервісу, придорожньої інфраструктури, а також розміщення реклами, логістичних центрів і сучасних ліній зв'язку вздовж дороги.

За словами Новака, на даний момент претендентів на концесію небагато. «Є кілька серйозних європейських компаній готових інвестувати. Думаю, у українських компаній не буде таких ресурсів. Хоча в Україні є кілька багатих людей. Якщо вони будуть зацікавлені, чому немає. Але я думаю, що все ж більше зацікавленості буде у європейських банків і інвесторів », – сказав він.

Нагадаємо, що два місяці тому в ефірі телеканалу «Прямий» міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що вартість проїзду по платних дорогах в Україні може скласти від 20 до 70 євроцентів (6.39-22.36 грн за курсом на сьогоднішній день) за кілометр. За словами міністра, на той момент вартість проїзду ще обговорювалася.

Related