General Motors дозволить автовласникам здавати в оренду власні машини

Влітку поточного року General Motors починає тестування нового сервісу, що дозволяє автовласникам здавати в оренду власні автомобілі. Нову послугу планують запустити на платформі, що належить концерну каршерінгового провайдера Maven, що працює з Uber, Lyft і кур'єрськими службами.

За інформацією новинного агентства Bloomberg, в разі успіху новий сервіс стане першим етапом по трансформації General Motors в провайдера послуг. Залучення приватних автомобілів дозволить Maven розширити свій автопарк без використання засобів материнської компанії.

Розвивають p2p-сервіси та інші автовиробники. Так у вересні 2017 року належить концерну Daimler AG стартап Turo зміг залучити 92 мільйони доларів інвестицій. Японська компанія Toyota вкладає кошти в прямого конкурента Turo – сервіс Getaround.

Крім p2p і каршерінгових сервісів, GM розглядає можливість запуску сервісу безпілотних таксі. У січні поточного року концерн представив ТС Cruise AV. Безпілотник GM побудований на базі Chevrolet Bolt. Автомобіль оснащений 16 камерами, 21 радаром і 5 лазерними далекомірами (LiDAR). У салоні безпілотника немає звичних елементів управління: рульового колеса і педалей.

Related