Французи створили електробус, для підзарядки якого необхідно всього 20 секунд

Французька компанія Blue Solutions розробила електричний автобус – Flash Shuttle, що заряджає від станцій швидкої зарядки за 20 секунд. 22-місцевий шаттл тестують на вулицях Сінгапуру.

Такої швидкості зарядки авторам проекту вдалося досягти за рахунок використання електрохімічних конденсаторів. На відміну від традиційних акумуляторних батарей, вони здатні швидко накопичувати і віддавати енергію. Накопиченої блоком енергії вистачає на 2 км шляху. Як стверджують в компанії, заряд батареї буде поповнюватися на зупинках, поки пасажири заходять і виходять з салону. На даху електричного автобуса встановлені контакти, якими він підключається до спеціальної телескопічної штанги, встановленої на даху кожної зупинки на маршруті транспортування транспорту. Є у Flash Shuttle і резервна акумуляторна батарея, заряду якої вистачає на 30 км шляху. Її можна використовувати на ділянках довжиною понад 2 км.

Flash Shuttle існує в двох версіях – 6-метрової, розрахованої на перевезення 22 осіб і 12-метрової, місткістю 90 осіб. За попередніми підрахунками розробників, витрати на експлуатацію Flash Shuttle в 5-10 разів нижче, ніж трамваїв. До того ж, їм не потрібні рейки і контактна мережа.

В кінці 2017 року електроавтобуса пройшов випробування на Єлисейських полях, зараз він курсує в одному з районів Сінгапуру, а з середини поточного року він буде перевозити студентів між кампусами Наньянського технологічного університету.

Тестування Flash Shuttle в дорожніх умовах тривати два роки. В рамках проекту заплановано встановлення спеціальних зупинок, обладнаних зарядними станціями, а також запуск каршерінгового сервісу, який буде надавати автобуси студентам університету для пересування по Сінгапуру.

Джерело: Blue Solutions

Related