Ford звинуватили у спотворенні даних про шкідливі викиди

Американська юридична компанія Hagens Berman звинуватила Ford в маніпуляціях з даними про шкідливі викиди дизельних моторів. Відповідний позов був поданий до суду США 10 січня.

За інформацією юристів, під час тестів дизельних моторів концерн застосував програмне забезпечення аналогічне тому, в використанні якого раніше викрили Volkswagen. Як вказано в позові, як мінімум 500 тисяч пікапів F-250 і F-350 були протестовані з його застосуванням. Таким чином, автовиробник намагався приховати п'ятдесятикратного перевищення рівня окису азоту в викидах своїх дизельних моторів. Ще одним фігурантом позову є німецька група компаній Bosch. За інформацією Hagens Berman, саме німці постачали програмне забезпечення, яке допомогло Ford «поліпшити» результати тестів. Як постачальник шкідливого ПО Bosch фігурував і в висунутих раніше звинуваченнях проти Volkswagen.

Ford заперечує всі звинувачення і стверджує, що автомобілі концерну відповідають вимогам Американського агентства з охорони навколишнього середовища EPA, в той час як Bosch і зовсім не коментує хід судового розгляду, зазначивши при цьому, що серйозно ставиться до подібного роду звинувачень.

Це вже не перший подібний позов Hagens Berman. Раніше фірма вже висувала звинувачення Fiat Chrysler, General Motors і Daimler, а також брала активну участь в справі, пов'язаній з «дизельним скандалом» навколо Volkswagen.

Джерело: Reuters

Related