Ford подарує автомобіль тому, хто знайде чашу Генрі Форда

Компанія Ford розшукує перший «цеглинка» у фундаменті Ford Motor Co. – скляну чашу для пуншу, отриману Генрі Фордом за перемогу в гонці в Гросс Пуенте в жовтні 1901 року. В обмін на чашу керівництво компанії пропонує автомобіль.

Вперше подібна пропозиція надходила ще в 2003 році, але тоді «священний Грааль» Форда так і не був знайдений. Не допомогло навіть обіцянку обміняти чашу на новенький позашляховик Ford Expedition вартість від 35 000 до 40 000 доларів, озвучене каліфорнійським дилером Ford Джимом Берко. Тепер представники компанії обіцяють подарувати тому, хто знайде історичну реліквію, новий Expedition 2018 модельного року.

«Це дійсно дуже важлива частина історії сім'ї», – сказав в інтерв'ю Automotive News Едсель Форд II. У компанії вважають цю скляну чашу наріжним каменем Ford Motor Co. За перемогу в гонці, організованої Детройтським спортивним клубом (Detroit Driving Club), разом з чашею Генрі Форд отримав грошовий приз – $ 1000, які і стали першою інвестицією в майбутнє автомобільну імперію.

Призова тисяча доларів і інвестиції, які йому вдалося отримати завдяки галасу в пресі, допомогли Форду заснувати нове підприємство – Ford Motor Co. – і почати новий етап своєї кар'єри після краху Детройтской автомобільної компанії.

«Багато хто з нас вважають, що якби Генрі Форд не виграв цю гонку, він, можливо, не зміг би зібрати гроші, щоб остаточно побудувати Ford Motor Co.», – сказав Едсель Форд II, правнук Генрі Форда. «У певному сенсі, трофей означає багато».

Переможцем гонки 1901 року мав стати інженер і засновник компанії Winton Motor Carriage – Александер Уинтон. Чаша була обрана в якості потенційного трофею саме для нього. Вибрав її особистий менеджер Уїнтона порахував, що вона буде добре виглядати в будинку гонщика в Клівленді і здавалася б там, якби автомобіль Уїнтона не зламався по дорозі до фінішу.

«Генрі Форд був ніким, практично невідомим навіть в Детройті, а Уинтон був найвідомішим гонщиком в США», – сказав Метт Андерсон, куратор музейного комплексі Генрі Форда в Дірборні, штат Мічиган. «Це класична історія Девіда і Голіафа».

На почесному місці в вестибюлі особняка Фордів чаша простояла до 1950 року і була продана в 1951 році на аукціоні за $ 70 власнику нью-йоркського магазину. Відомо, що існує тільки одна фотографія чаші для пуншу: вона була знайдена серед ряду негативів, зроблених самим Генрі Фордом.

Related