Ford побудував центр передових автомобільних технологій

В новому центрі передового виробництва Ford (Advanced Manufacturing Center) надрукували деталі гальмівної системи Shelby Mustang GT500, прем'єра якого відбудеться в січні 2019 року на автосалоні в Детройті.

В будівництво нового досвідченого центру передового виробництва в Редфорді (штат Мічиган) компанія інвестувала 45 мільйонів доларів. Близько ста інженерів центру працюють над новими технологіями виробництва, включаючи розширену та віртуальну реальність, робототехніку та оцифровку різних аспектів виробничих процесів, а також 3D-друк.

Для розвитку технологій тривимірного друку інженери центру використовують двадцять три 3D-принтера і досвід десяти компаній, що працюють в цій сфері. Це дозволяє інженерам Ford експериментувати з різними матеріалами, від полімерів до вуглецю. Для майбутнього Ford Shelby Mustang GT500 фахівці центру надрукували дві деталі гальмівної системи. Елементи, надруковані на 3D-принтері, є і в салоні Ford F-150 Raptor для китайського ринку.

«Більше ста років тому Ford впровадив конвеєр, назавжди змінивши масове виробництво. Сьогодні ми заново винаходимо завтрашню складальну лінію – впроваджуючи технології, про які колись лише мріяли в кіно, тим самим підвищуючи ефективність і якість виробництва », – заявив президент компанії з глобальних операцій Джо Хінрічсен.

П'ять різних видів 3D-друкованих інструментів використовуються на складальній лінії заводу в Мічигані, де збирають Ranger. Як стверджують в компанії, ці інструменти дозволяють поліпшити якість автомобіля. Перший 3D-принтер Ford придбав в 1998 році, зараз для виготовлення деталей і інструментів використовується дев'яносто принтерів. Виготовлення запчастин методом 3D-друку дозволить компанії економити час і кошти і над цим активно працюють в новому центрі.

Використовуючи технології віртуальної реальності, фахівці центру розробляють технологічні процесі і виробничий конвеєр до запуску моделей в серійне виробництво. Віртуальна реальність дозволяє фахівцям заводів на різних континентах спільно працювати над глобальними моделями, створюючи оптимальні виробничі процеси і технології.

Протягом останніх кількох років Ford розробляє коботи – автоматичні пристрої, які можуть працювати спільно з людиною. Понад 100 таких пристроїв вже використовуються в цехах 24 заводів Ford в різних країнах світу. Використання коботов дозволяє фахівцям центру ідентифікувати і вирішувати потенційні проблеми, які можуть виникнути в виробничих цехах.

Джерело: Ford

Related