Ford Explorer і Jeep Grand Cherokee провалили краш-тести з малим перекриттям

Страховий інститут дорожньої безпеки США (IIHS) опублікував результати краш-тестів середньорозмірних кросоверів: два з восьми автомобілів не змогли забезпечити безпеку переднього пасажира при ударі з 25-процентним перекриттям. Ними виявилися Ford Explorer і Jeep Grand Cherokee.

Сім з восьми які брали участь в краш-тестах кросоверів – моделі 2018 року і тільки один 2019 року – оновлений Kia Sorento. Він і став кращим в цій серії тестів, отримавши найвищий бал Top Safety Pick + за загальну безпеку і «добре» за безпеку переднього пасажира. Як відзначили випробувачі, при ударі з 25-процентним перекриттям простір для ніг переднього пасажира зменшилася лише на 10 см, а рух манекена було добре контрольованим.

Оцінку «добре» також отримали Volkswagen Atlas і GMC Acadia, хоча у останнього дещо гірше виявилася оцінка за «пасажирські утримуючі пристрої і кінематику». При зіткненні голова манекена, що сидить на передньому пасажирському сидінні Acadia, зісковзнула з подушки безпеки вправо, що збільшило ризик травми. Що стосується деформації салону, то у GMC Acadia вона склала 5 см. Це кращий результат серед усіх учасників цієї серії краш-тестів.

На четвертому місці Toyota Highlander. За загальну безпеку японський кросовер отримав оцінку «прийнятно», за безпеку переднього пасажира – «добре». Оцінку «прийнятно» також отримали Nissan Pathfinder і Honda Pilot. У останнього дослідники відзначили проблему з подушкою безпеки, аналогічну тій, що була виявлена ​​у GMC Acadia.

Найгіршими в цій серії краш-тестів виявилися Ford Explorer і Jeep Grand Cherokee. Американські випробувачі поставили їм оцінку «слабо». Так при зіткненні у Explorer деформація дверного порога в сторону переднього пасажира склала більше 15 см, нижня частина передньої стійки просіла в салон на 38 см, а верхня (включаючи передню панель) – на 33 см. В умовах реального ДТП це могло привести до переломів правого стегна і лівої гомілки переднього пасажира.

Суттєвою була деформація дверного порога і у Grand Cherokee – 25.5 см. Більш того, при зіткненні сидить на передньому пасажирському сидінні манекен «пробив» головою подушку безпеки, вдарився об передню панель , а потім хитнувся в бік відкрилася двері. Бічна шторка безпеки при цьому не спрацювала. У реальному ДТП це коштувало б пасажиру зламану ногу і серйозних травм голови і шиї.

Джерело: IIHS

Related