Флагманський седан Lexus LS нового покоління отримає «розумний» кермо

Lexus LS наступного поколінь оснастять «розумним» кермом, здатним визначити тримає водій руки на рульовому колесі чи ні. Новинку розробило підрозділ Toyota – компанія Toyoda Gosei.

«Розумне» рульове колесо сумісно з сучасними системами допомоги водієві (ADAS), які передбачають можливість напівавтоматичного водіння, і оснащено високоточними сенсорами, що розпізнають положення рук водія на кермі. Аналізуючи дані сенсорів, електроніка здатна повідомляти водія про необхідність тримати кермо навіть при активованому автопілоті. Зараз «контрольна функція» покладено на датчик повороту рульового колеса.

В компанії кажуть, що це перша подібна розробка, в якій вдалося об'єднати функцію підігріву керма і високочутливий сенсор. Надалі автори проекту планують збільшити кількість функцій «розумного» керма.

Новий Lexus LS дебютував на автосалоні в Детройті в січні 2017 року. Седан побудований на модульній платформі GA-L. У моторному лінійці новинки 3.5-літровий "атмосферник" V6 (318 к.с., 380 Н · м), нова 3.5-літрова твинтурбо «шістка» (420 к.с., 600 Н · м) і 359-сильна гібридна силова установка, що складається з двигуна V6 об'ємом 3.5 л і двох електромоторів. Варіант трансмісії тільки один – десятіступенчатий «автомат».

Седан оснащений набором систем безпеки Lexus Safety System + і першої в світі функцією визначення пішоходів, здатної втручатися в управління в межах смуги руху. Завдяки цій функції автомобіль здатний не тільки самостійно загальмувати, але і об'їхати пішохода, визначивши неминучість наїзду на людину.

Подібні розробки є і у інших автовиробників. Так, у вересні компанія Jaguar представила концепт Sayer – інтелектуальний кермо з функцією голосового управління і двома вбудованим дисплеями. У версії Jaguar «розумний» кермо здатний визначати, коли автомобілю краще рухатися автономно, а коли управління потрібно взяти на себе водієві.

Джерело: Motor

Related