Ferrari відродить купе 250 GTO

Ferrari перезапустить культову модель 250 GTO. Крім того, в 2020 році команда Ferrari може покинути Формулу-1 через розбіжності з новим власником гонок – американською компанією Liberty Media.

Про це виданню Top Gear розповів глава компанії Серджіо Маркіонне. На відміну від Jaguar E-Type Lightweight, відроджений 250 GTO буде абсолютно новим автомобілем. «Я до сих пір борюся з терміном« перезапущена автомобіль ». Jaguar вчинив розумно, але заново придумати 250-ю дуже складно, а сидіти на шиї у минулого – погана звичка », – сказав Маркіонне. «Однак сподіваюся, що в найближчі кілька років ми зможемо щось показати», – додав він.

Ferrari 250 GTO випускався з 1962 по 1964 рік для омологації машин гоночної серії FIA GT3. Компанія випустила 39 таких автомобілів. Три з них отримали більш потужний мотор і індекс 330 GTO.

Ferrari 250 GTO в кузові «берлинетта» комплектувався 300-сильним мотором Tipo 168/62 V12 робочим об'ємом 3.0 літра і п'ятиступінчастою механічною коробкою передач. Автомобіль перемагав в Світовому чемпіонаті спорткарів (World Sportscar Championship) три роки поспіль (з 1962 по 1964-й) і показав другий результат в дебютній гонці «12 годин Себрінге».

Говорячи про можливий відхід Ferrari з Формули-1 Маркіонне послався на розбіжності з компанією Liberty Media, що володіє гоночною серією. «Ми були структурним елементом в F1 з моменту його створення. Я не сказав, що ми залишаємо Формулу-1 в 2020 році, але якщо ми не зможемо узгодити наші розбіжності з Liberty Media, тоді ми підемо. Ми побігли в Формулі-1 найдовше. Ми розуміємо цей вид спорту. Важко уявити F1 без Ferrari, тому я сподіваюся, що цього не станеться. Ми ведемо діалог з Liberty Media, і я сподіваюся, що ми знайдемо спосіб і просунемося до кінця цього року », – сказав глава Ferrari.

В лютому поточного року Ferrari представила екстремальну версію купе 488 GTB – 488 Pista. «Заряджений» трековий суперкар оснастили модернізованим 3.9-літровим мотором V8 і переналаштованою 7-ступінчастою коробкою передач з подвійним зчепленням. Потужність агрегату збільшилася до 711 л.с.

Related