Фарбування салону автомобіля аерографом своїми руками

Для роботи знадобиться наступний набір інструментів і матеріалів:

 1. Фарба;
 2. Каталог стандартних колірних формул (бажано);
 3. Скальпель;
 4. задування подборочних колірних відтінків (бажано);
 5. Штучний лід;
 6. Шпателі декількох форм (бажано);
 7. Пінцет;
 8. Спеціальна армована сітка;
 9. Фірмова тефлоновая прокладка;
 10. Стандартний аерограф;
 11. Спеціальний ремонтний склад.

Пофарбувати можна як натуральну шкіру, так і шкірозамінник (технологія фарбування практично однакова). При цьому фарбувати локально можна без демонтажу салону, адже фарби є екологічно чистими (створені на водній основі і без запаху). Добре, якщо потрібно просто освіжити салон (демонтувати, очистити, знежирити і пофарбувати). А як бути, якщо на шкіряне сидіння впала сигарета (термічне пошкодження), адже перетяжка салону буде коштувати досить дорого.

Ремонт і фарбування салону автомобіля

Найчастіше, коли падає сигарета на шкіряне сидіння, вона пропалює шкіру наскрізь і деформує (стягує) її по краях. Щоб прибрати таку деформацію, потрібно вирізати пошкоджену ділянку шкіри скальпелем. Перед цим можна очистити всі сидіння будь-яким засобом для чищення салону (частково змиє слід опіку і додасть новизну шкірі). При локальної забарвленням вкрай бажано вимити сидіння повністю, щоб не було видно межа переходу.

На замітку

Щоб після фарбування не виникло кратерів, необхідно зрізати з шкіри задирки (скальпелем, відтягуючи задирок пінцетом). Краї отвору бажано зачистити наждачним папером №2000. Отвір, що утворився заповнюється спеціальним компонентом, що нагадує рідку шкіру.

В якості підкладки для цього компонента необхідно використовувати армуючої сітки. Сітка не дозволить спеціальному складу просочиться всередину сидіння. Так само вона буде служити фундаментом для ремонтного складу.

Армуюча сітка впроваджується всередину отвору за допомогою пінцета. Під саму кромку лягає спеціальний порошок, який при нагріванні перетворюється в клей. Для нагріву потрібно використовувати тефлоновий праска з регулятором нагріву.

На замітку

Для склеювання шкіри, велюру або замші температура підбирається індивідуально (можна потренуватися на прихованих ділянках). При високій температурі можна пропалити поверхню, а при низькій – матеріали не приклеїться.

Щоб приступити до прогріванню, потрібно покласти на отвір тефлонову прокладку і зверху неї зробити термообробку праскою протягом 10 секунд, проводячи їм по всій ділянці. Температура для шкіри повинна бути приблизно 125 градусів Цельсія. Після прогріву кладеться штучний лід, щоб прискорити охолодження склейки. Через хвилину можна зняти прокладку, так як клей на той час вже повністю схопиться.

Далі залишається заповнити отвір «Бігель» (потрібно наносити безліч шарів, до повного заповнення). Бігель рідкий, але після прогріву кожного шару через тефлонову прокладку він приймає структуру шкіри. Щоб Бігель прийняв фактуру шкіри, можна скористатися двокомпонентним текстурованим складом.

"

Як їм користуватися? Потрібно видавити обидва компонента на шпатель і перемішати. Потім нанести на схожий ділянку шкіри. Після застигання відклеїти фактурну латку і помістити її на ремонтується ділянку, відбитком вниз (на свіжий Бігель, покладений врівень зі шкірою). Потім через прокладку прогріти праскою 10-20 секунд (круговими рухами).

Далі, потрібно підібрати відповідний відтінок для сидіння, за допомогою колірного віяла. Фарби вигідніше і зручніше замовити на спеціалізованих підборах фарб, але так само можна придбати кілька компонентів і самому змішати їх до необхідного кольору. Каталог колірних формул і електронні ваги, суттєво спростять це завдання. Готовий склад фарби можна розбавити дистильованою водою (додати 10-15%).

Відновлення пластикових деталей обробки автомобіля

Ремонту і фарбування можуть зажадати і пластикові деталі салону. Існує кілька характерних для салону авто видів пошкодження пластика. До них відносяться подряпини, потертості, отвори, тріщини і оплавлення. Все це при бажанні можна відремонтувати, але іноді дешевше придбати нову деталь або знайти її на автомобільній розбиранні.

На замітку

Позбавлятися від пошкоджень пластика непросто. Основна складність полягає в тому, що всі пластикові обробки салону авто мають або декоративною фактурою, або текстурою. І те, і інше при шліфуванні пошкоджується.

Проте, вихід можна знайти з будь-якої ситуації. Так подряпаний пластик можна відшліфувати і пофарбувати, попередньо загрунтувавши спеціальним грунтом. Пошкоджені деталі можна обтягнути шкірою, однак тоді потрібно аналогічним чином обробити та інші деталі для симетрії в інтер’єрі автомобіля. Як варіант ремонту поверхневих пошкоджень пластика можна розглядати текстурну Аквадрук.

"

Фарбування салону автомобіля аерографом

Отже, все підготовлено до фарбування. Тепер за допомогою аерографа можна наносити перший шар (проявочний). Якщо раптом будуть виявлені пори, то їх можна усунути ще одним шаром Бігель, завдавши текстурний відбиток шкіри. До речі, на цьому етапі ще не пізно довести фарбу за кольором (колерувати).

Рідка фарба завжди трохи темніше, ніж після власного висихання. Не варто прагнути до того, щоб при її нанесенні тон повністю збігався з оригіналом. Якщо фарбу освітлити, то при локальній фарбування буде видно переходи і невідповідність тонів. Ідеально підібрати фарбу можна тільки в тому випадку, якщо робити пробні фарбування і порівнювати колір після повного висихання поверхні.

Аерограф дозволяє регулювати факел за допомогою повороту головки (установкою змінних головок). Кут факела підбирається в залежності від масштабів робіт. Для фарбування невеликої ділянки необхідний маленький кут до 30 °. Якщо ж фарбується все крісло цілком, то працювати можна більш широким факелом.

Аерографи можуть працювати як від компресора, так і від балона зі стисненим повітрям. Іноді в якості ресивера використовую автомобільну камеру. Принципової різниці немає, але для стабільної роботи аерографа потрібно стежити за тиском, яке регулюється краном подачі.

Локальні пошкодження можна фарбувати прямо за місцем, тобто, не розбираючи салон автомобіля. Однак пофарбувати крісло цілком без його демонтажу не вийде. Так можна забризкати фарбою весь салон, який потім доведеться довго очищати розчинником.

Це важливо

Ніколи не робіть фарбування автомобільних оздоблень аерозольними фарбами всередині салону. Виняток становлять лише локальні ремонти, коли потрібно зробити кілька точкових задувок аерографом з невеликої відстані.

Перед фарбуванням шкіри аерографом потрібно знежирити її поверхня, але не можна наносити будь-яких грунтів і праймерів. Шкіра повинна вбирати фарбу, інакше вона стане блищати. Праймери також сприяють потьокам фарби і призводять до подальшого її розтріскування. Допускається обробка тільки спеціальними грунтовками для шкіри, які мають високу проникність.

Фарба, яка використовується при реставрації шкіряних оббивок салону, може дуже скоро відшаруватися. Причина її поганої адгезії криється в недостатньому знежирюванні. Засоби для догляду за шкіряним салоном містять масла й віск, які мають виражений відразливим ефектом. Тому знежирювати потрібно дуже ретельно, використовуючи потужні, але не роз’їдають шкіру речовини, такі як алкоголь або антисилікону.

Фарбування перфорованої шкіри вимагає особливого підходу. Не можна допускати того, щоб отвори забивалися фарбою. Якщо фарбувати звичайним способом, то фарба обов’язково заллє частину отворів, і перфорація втратить свою ритмічність. Прочищення кожного отвори шилом допомагає, але заняття це досить трудомістка і довгий.

"

Найкраще фарбувати перфоровану шкіру поступово, накладаючи один тонкий шар за іншим. Таким чином, отвору не заллються, а потрапляє в них фарба буде вбиратися через зрізи шкіри всередині перфорації. Може знадобитися до десяти проходів аерографом замість двох-трьох.

Фарбування салону автомобіля, на відміну від повної фарбування, здійснюється за кілька годин. Якщо робити цю роботу своїми руками, то можна істотно заощадити і в майбутньому вирішувати подібні проблеми швидко і ефективно.

Цікаве відео: реставрація шкіряного або вінілового автокрісла

Related