Фарбування пластикового бампера і його ремонт

то з будь-яких ситуацій можна знайти вихід без втрати нервових клітин і без зниження якості роботи.

Звичайно, фарбування пластикового бампера не завжди проходить гладко з цілого ряду причин, але це говорить лише про те, що до всього треба бути готовим і вміти справлятися з позаштатними ситуаціями. Це єдиний спосіб виконати роботу якісно і не втратити до неї інтерес.

Приклади проблемних моментів:

  1. Пластик низької якості. У рідкісних випадках лакофарбові матеріали просто відпадають від бампера через кілька тижнів. Причина цього – «жирний» пластик, який не придатний для фарбування. Вихід – покупка нормального бампера;
  2. Великі задирки на пластиці, що утворюються після обробки наждаком. Щоб грунт вкрив все нерівності і пухирці, потрібно зчистити задирки дрібним наждаком або лезом. Безумовно, можна просто залити все грунтом, але тільки тоді, коли є впевненість в тому, що для цього вистачить 2-3-х шарів. Немає сенсу наносити грунт в 10 шарів, адже це тільки зашкодить;
  3. Тріскається грунт (павутинка). При ремонті бампера іноді трапляється так, що грунт розчиняє стару фарбу, що викликає ефект павутинки. Інший раз допомагає підігрів бампера феном з подальшою ґрунтовкою тонкими шарами з хорошою просушкой між ними. Однак найкращим варіантом є спеціальний грунт на спирту. Після обробки бампера таким складом через кілька хвилин можна сміливо наносити грунт по пластику, а поверх нього класти базовий;
  4. Чи не тримається пайка бампера. Щоб пайка була ефективною, потрібно завжди використовувати спеціальну сітку і, по можливості, пропоювати пластик з двох сторін. В ідеальному варіанті замість паяльника потрібно використовувати газовий пальник, оскільки вона при правильному обігу не перепалюваних пластмасу;
  5. Інший відтінок фарби на пластиці. Фарбування бампера і кузова автомобіля однаковою фарбою при всіх інших рівних умовах дає різний відтінок кольору за рахунок відмінності статичних властивостей матеріалів. Це стосується таких фарб, як металік, перламутр, ксералік. Від цього нікуди не дітися (краще відразу попереджати клієнта про проблему або використовувати інші фарби).

Налаштування на роботу

Для ремонту пластику потрібно мати терпіння, цілеспрямованістю і мати достатню кількість часу. Людина, що виконує монотонну роботу, часто впадає в так званий транс. Але якщо викликати подібний стан за бажанням, то можна навчитися швидко переробляти зіпсоване, замість порожнього розтрачання енергії на негативні думки і емоції. Рецепт успіху полягає в двох речах: швидкому аналізі ситуації і знаходженні правильного рішення.

На замітку

Не слід боятися працювати з пластиком. Практично будь-який шлюб при ремонті пластикового бампера можна виправити. Якщо на одному з етапів результат неідеальний, то краще переробити заново, ніж намагатися виправити становище косметичними засобами.

Маючи справу з фарбуванням бампера вперше, слід якомога глибше вивчити теорію. Найскладніше дається не робота з пульверизатором, а пайка і шпаклівка. Проте, операції ці самі по собі можуть бути виконані ідеально навіть новачком. Однак потрібно повністю усвідомлювати суть кожного дії.

Що робити, якщо пластик не паяется?

Деякі види пластика, дійсно, дуже погано паяются. Але якщо мати припой з того ж матеріалу, то все вийде. На тильній стороні бампера є маркування пластика, з якого він виготовлений. Це може бути поліпропілен (РР), полівінілхлорид (PVC) і інші модифікації. Використовуючи припій з відповідним маркуванням, можна отримати найбільш надійний шов.

Пайка бампера за допомогою металевої сітки довгий час залишалася найпопулярнішим способом ремонту, але тепер вона все частіше витісняється пайкою з припоєм. Тому якщо є проблеми з сіткою, то варто спробувати пластиковий припій. Його за допомогою термофена вплавляют в канавку, обрану заздалегідь на місці тріщини.

Спеціальні матеріали для пластику

Для забезпечення необхідної адгезії до фарби, пластиковий бампер обов’язково потрібно заґрунтувати. Але звичайний грунт, яким покривають металеві деталі кузова, для пластмаси не підходить. Іноді він тримається, але може і відвалитися, тому ризикувати не можна.

"

Спеціальні грунтовки для пластика обов’язково мають вузьку спеціалізацію. Їх слід віддати перевагу і універсальним грунтам. Крім того, дуже важливо використовувати правильний розчинник, інакше навіть спеціальний грунт може відшаруватися від пластику.

На замітку

Існує багато різних знежирювачів для пластмаси. Принципової різниці немає, але головне, щоб склад був призначений для пластика. Добре підходять так звані м’які розчинники і змиву для пластмас, а також засіб антисилікону.

Якщо пластик якісно загрунтований спеціальним грунтом, то зверху вже можна працювати звичайними складами. Так, для вирівнювання гребінки, що залишилася після пайки, поверх грунту можна використовувати універсальну автомобільну шпаклівку. Але краще, звичайно, придбати спеціальну шпатлевочного масу для пластику. Тоді її можна буде накладати безпосередньо на бампер без проміжного шару грунтовки.

Щоб при фарбуванні на бампер не сіла пил

Забезпечити стерильні умови для фарбування бампера легше, ніж для цілого автомобіля або навіть капота. Найпростіше спорудити невеликий намет з поліетиленової плівки і підвісити його в гаражі. Зрозуміло, якщо є доступ до цієї фарбувальної, то варто цим скористатися.

"

Коли пил все ж села, то може допомогти полірування. Якщо смітинка занадто велика і не видаляється поліруванням, то можна зробити точковий ремонт. Поки фарба ще свіжа, є всі шанси виконати його так, щоб не залишилося і сліду.

Складна форма

Передні бампери автомобілів часто мають складну форму, яка містить безліч канавок, отворів, заглиблень і виступів. Все це потрібно добре фарбувати, тримаючи пульверизатор під різним кутом. Але якщо подавати на одне місце занадто багато фарби, то вона може потекти, – це відомо навіть початківцю Автомаляра.

Чим складніше форма бампера, тим обережніше потрібно фарбувати важкодоступні місця. Краще зробити більше заходів, напиляя фарбу, ніж подавати багато і потім усувати патьоки. Контролювати якість фарбування в різних отворах бампера найзручніше ліхтариком.

Цікаве відео: фарбування бампера в гаражі

Related