Фарбування керма автомобіля і відновлення лакових елементів

лакофарбових матеріалів.

Руль можна пофарбувати, навіть не знімаючи його з автомобіля. Для початку потрібно обклеїти всі елементи, які не підлягають фарбуванню на самому кермі, і обов’язково вкрити тканиною, папером або плівкою область торпеди.

Отже, що ж потрібно для якісного фарбування керма? Давайте розбиратися …

Підготовка рульового колеса до фарбування

Перед тим, як фарбувати кермо, його потрібно ретельно підготувати. Від цього буде залежати його зовнішній вигляд, а він повинен бути бездоганним. Підготовчі операції виконуються в наступному порядку:

  1. Облізлі і потерті місця керма зі старою фарбою потрібно зачистити наждаком (Р-400 або Р-500);
  2. Знімається глянець (щоб фарба добре трималася) сірим скотч-Брайт або наждаком (Р-1500);
  3. Обезжирення керма;
  4. Нанесення кошти для чистки шкіри (продається в балончиках);
  5. Обезжирення і обтирання мікрофіброю.

Якщо старе покриття стане погано піддаватися наждачним обробці і залишаться сильні нерівності, то можна прошпаклевать кермо спеціальною пастою для усунення тріщин, подряпин і потертостей, яка є в будь-якому автомагазині. Зазвичай така паста сохне 30 хвилин і зачищається за допомогою того ж наждака або скотч-брайт. Фарбу можна підібрати за спеціальним каталогом в магазині.

Власне процес фарбування керма

реставруються кермо потрібно покрити фарбою, щоб кольори м’яких і гнучких матеріалів освіжили. Для цього знадобиться краскопульт для фарбування автомобіля (пульверизатор) і компресор. Потім потрібно покритий кермо фінішним матовим покриттям для шкіри і вінілу. Це можна зробити практично відразу (мокрим по мокрому). Залишається розпакувати кермо і провітрити салон.

На замітку

Якщо фарба потрапить на скла, то її легко прибрати 646-м розчинником. При цьому потрібно бути обережним, щоб розчинник не потрапив на кермо, так як він зашкодить свіжу фарбу.

Звичайно, фарбування авто своїми руками, в тому числі і керма, вимагає часу і деяких знань, що стосуються технології фарбування автомобіля. Однак з фінансової точки зору – це набагато вигідніше, ніж послуги на кваліфікованому СТО, особливо якщо у вас є найпростіший фарбувальний пістолет і компресор.

"

Реставрація пластикового керма

Далеко не всі автомобілі оснащуються рульовим колесом в шкіряній оболонці. У комерційному сегменті рулі найчастіше покриті м’яким пластиком. Однак і вони з часом зношуються і втрачають первинний вигляд.

Пофарбувати пластик робочої поверхні рульового колеса нескладно, але надовго такого косметичного ремонту не вистачить. Будь-яка фарба при активній експлуатації автомобіля буде витиратися. Проте, пластикові керма теж фарбують, наприклад, в ході передпродажної підготовки.

Перед фарбуванням дуже важливо ретельно знежирити контактну поверхню рульового колеса. На ній завжди багато жиру, оскільки колесо тримають долонями. Знежирення пластика найкраще робити спиртом. Розчинники на ацетоні можуть роз’їдати пластик!

Обробку керма спиртом виконують мінімум тричі. Спочатку розчиняється бруд і великі жирові налипання. Все це забирається ватним тампоном доти, поки він не перестане бруднитися. Далі, потрібно взяти чистий тампон, змочити його спиртом і витерти кермо ще раз, після чого дати пластику висохнути і повторити процедуру.

Незважаючи на те, що пластик розчиняється ацетоном, для його фарбування може підійти фарба в балончиках. Але наносити її потрібно з великої відстані і дуже дозовано. За один прохід напилюється стільки фарби, щоб її розчинник випарувався протягом декількох секунд, не встигаючи впливати полімер. Так, наносячи шар за шаром можна зафарбувати все потертості.

Складно сказати, скільки протримається така фарба на пластиковій оболонці керма. Все буде залежати від її якості, кількості шарів, а також від виду пластику. Найбільш якісна фарбування проводиться з попередньою зачисткою дрібним наждаком. Шорстка поверхня пластику має кращу адгезію.

Як бути з дерев’яними накладками

На елітних автомобілях можуть бути встановлені кермові колеса, прикрашені елементами з натуральної деревини. Зношуються вони нечасто, оскільки захищені дуже якісним лаком. Але якщо водій носить кільця на пальцях, то лак може дряпатися.

"

Дрібну подряпину на лакованій деревині можна спробувати заполірувати. Для цього її спочатку зашліфовивают наждачкою, а потім, поступово зменшуючи зерно і поліруючи пастою, поверхня доводять до ідеалу. Якщо подряпина занадто глибока і знаходиться на видному місці, то керма потрібно грунтовна реставрація.

Глибокі подряпини на лаку необхідно повністю зашліфувати. На кермі цю роботу можна зробити вручну, але легше і швидше виконати шліфування портативної бормашинкой з насадкою відповідного діаметру. Для хорошого результату краще заматувати весь елемент, – тоді новий лак ляже ідеально.

Для лакування дерев’яного керма рекомендується використовувати високоякісний поліуретановий лак. Це найбільш міцний, зносостійкий матеріал, що володіє достатньою еластичністю. Дешеві лаки швидко витираються, а також можуть потріскатися, відшаруватися і так далі.

Догляд за рульовим колесом

За керма часто судять про стан усього автомобіля. Потертий кермо при невеликому пробігу авто викликає підозру. Однак є кілька способів зберегти гарний зовнішній вигляд керма.

Якщо водій носить на пальцях кільця, то краще захистити рульової колесо шкіряним чохлом. Постійний контакт керма з металом обов’язково матиме наслідки. Чохол же завжди можна замінити, при цьому контактна поверхня рульового колеса залишиться недоторканою.

Для захисту оригінального керма без чохла або обплетення слід використовувати силіконові поліролі. Вони створюють невидиму плівку, яка приймає всі навантаження на себе. Головне – не забувати періодично обробляти кермо. Як тільки контактна поверхня стала втрачати блиск, потрібно наносити новий шар поліролі.

Цікаве відео: реставрація шкіряного керма

Related