Фарбування гравітекс вразливих місця автомобіля

гравітекс завдяки своїй структурі захищає метал не тільки від корозії, але і від пескоструя і камінчиків. Це основне його призначення, адже якщо камінчик вдаряє по металу, то фарба залишається на місці. Так відбувається тому що камінці відскакують від гравітекс в той час, як звичайна фарба відлітає від металу, утворюючи скол. Тому гравітекс розкривають такі місця, які максимально потребують захисту (бордюри, низ дверей, крил, кобилок). Що для цього потрібно:

  • придбати спеціальний фарбувальний пістолет;
  • збити глянець зі старої фарби;
  • захистити плівкою за допомогою скотча місця, які не будуть фарбуватися;
  • знежирити поверхню;
  • перший шар напилити, щоб не пішли патьоки;
  • другий шар залити або зробити бажану структуру;
  • розпакувати машину краще на наступний день.

На багатьох машинах фарбування гравітекс застосовується ще на заводі виробнику. Це робиться не тільки для захисту від відколів, а й для того, щоб захистити лакофарбове покриття в негоду. Аналогічних засобів для захисту кузова предостатньо, і якщо ваша машина все ще страждає від дорожнього гравію та проливних дощів, то обов’язково подбайте про її додаткового захисту. Також буде вкрай корисно ознайомиться з технологією фарбування машини.

Підготовка кузова під антигравійне покриття

Якщо потрібно нанести захист на непошкоджений лакофарбове покриття, то спочатку потрібно вимити весь автомобіль. Після того, як вода висохне, потрібно відкрити двері і витерти насухо всі пази і гумки. Наносити антигравій на пороги можна прямо поверх фарби, але краще спочатку пройтися 800-й шкіркою.

На замітку

Дрібні відколи ЛКП при обробці гравітекс не критичні. Вони заповняться матеріалом, і їх не буде видно. Однак відкритий метал потрібно заґрунтувати. Зробити це краще епоксидним грунтом з балончика. Після затвердіння слід обробити її тієї ж шкіркою.

антигравійне покриття не здатні нівелювати нерівності. Якщо оброблювана деталь деформована, то її потрібно отрихтовать, зашпаклювати і покрити епоксидним грунтом. Якщо вм’ятини без пошкодження ЛКП, то їх можна спробувати витягнути за допомогою присосок або клейових пістонів.

Як наноситься гравитекс?

Більшість антигравійного фарб продається в бляшаних банках. На них нагвинчується спеціальний розпилюючи пістолет. У цього пістолета дуже велика витрата повітря, тому працювати їм потрібно з перервами, даючи компресора можливість нагнати тиск.

"

Спочатку пройдемося гравітекс уздовж деталі, причому якщо це пороги, то фарбуємо знизу вгору. Якщо відчули, що тиск упав, то робимо невелику перерву, щоб тиск піднявся. При падінні тиску пістолет почне плюватися матеріалом, залишаючи на поверхні великі крихти.

гравітекс повинен покрити деталь досить товстим шаром. Наявність характерної горбистої фактури і відсутність просвітів є ознакою достатньої товщини покриття. Не варто затримувати пістолет на одному місці, так як це призведе до нерівномірного потовщення. Оскільки гравитекс НЕ шліфують, потрібно намагатися досягти максимальної рівномірності нанесення.

Фарбування антигравійного покриття

Захищені гравітекс деталі кузова можна пофарбувати автомобільною фарбою. Найчастіше такі покриття фарбують матовою фарбою, яка продається в балончиках. Але при бажанні можна пофарбувати і будь-який інший автомобільною фарбою.

Правильніше за все фарбувати відразу після того, як гравитекс схопиться. Якщо на нього встигне сісти пил, то видалити її буде дуже складно. Однак зробити це можна звичайним пилососом з невеликою щіточкою-насадкою. Коли ідея пофарбувати гравитекс приходить, через якийсь час, то його миють «Керхер», сушать і знежирюють антисилікону.

На замітку

Сам по собі гравитекс блищить, що для його фактури не дуже підходить чисто з естетичної точки зору. Саме тому його фарбують матовою фарбою. Це може бути чорний колір або будь-який інший. Благо вибір матової фарби досить великий.

"

Якщо в процесі експлуатації на пофарбованому гравітекс з’являються подряпини або відколи, то вони легко усуваються. Для цього потрібно вимити водою пошкоджену ділянку, задути його гравітекс, а потім і матовою фарбою, яка найімовірніше залишиться з першого нанесення.

Створення фактурного покриття на пластиці за допомогою гравітекс

Багато пластмасові деталі в автомобілі мають фактурну поверхню. Але деякі місця в процесі експлуатації автомобіля затираються, через що на фактурі з’являються залисини. Щоб надати деталям вид нових, необхідно пофарбувати їх гравітекс.

Фактура, утворена на поверхнях при нанесенні гравітекс, залежить від тиску повітря і відстані, з якого відбувається напилення. Якщо фарба в аерозольному балончику, то тоді фактура залежить тільки від відстані. Чим ближче підносити розпилювач до поверхні, тим крупніше виходить зерно. Збільшити фактуру можна також і зменшуючи тиск повітря в пістолеті.

Цікаве відео: як працює антигравійне покриття

Related