Фарбування дверей автомобіля своїми руками і усунення подряпин

Якщо пошкодження деталі більше 80% – краще її замінити на нову. В інших випадках двері можна відремонтувати. Читайте далі про те, як це зробити ?

Підготовка та фарбування двері автомобіля

В першу чергу, потрібно оцінити ушкодження. У разі деформації металу (вм’ятини, залома), буде потрібно рихтування автомобіля своїми руками. Якщо пошкодження тільки у вигляді подряпини по фарбі, то двері досить просто заполірувати.

Подряпину глибиною до металу необхідно фарбувати. Для цього буде потрібно зняти все зайве: ручку, замок, молдинг, наклейку. Потім заматувати місце навколо пошкодження наждаком «Р-280». Зашпаклювати нерівність універсальною або фінішною шпаклівкою і обробити її кінцевої наждачним папером «Р-320».

Потім місце під грунт треба заматірованной наждаком «Р400». Після обробки грунту наждаком «Р-600» потрібно нанести матовість під фарбу сірим скотч-Брайт або наждачним папером (Р-1500 – Р-2000). Далі слід знежирити поверхню антисилікону і можна фарбувати.

"

При невеликому пошкодженні актуальна локальне фарбування автомобіля. А якщо вм’ятина припала поруч з сусідньої деталлю, то найкраще підійде фарбування переходом, завдяки якій стик двері не відрізнятиметься за кольором.

Фарбування ручки дверей автомобіля

Ручка двері ремонтуються легко, адже сама по собі вона є лише маленькою деталлю машини. Процес той же: потрібно її наносити матове покриття, зашпаклювати, прогрунтувати і пофарбувати. Під час останніх двох процедур зручно використовувати затиск для фіксації.

Слід пам’ятати, що …

… для пластикової ручки необхідно використовувати грунт і шпаклівку по пластику, тоді робота буде виконана якісно.

Вартість фарбування двері автомобіля

Ціна фарбування двері автомобіля залежить від ступеня пошкодження, виду фарби і місця проведення ремонту. В середньому фарбування металликом в автосервісі обійдеться, приблизно в 150 доларів. А в гаражних умовах це буде коштувати близько 100 доларів. При цьому якість може бути порівнянним, якщо майстер, який працює в гаражі, має достатній досвід.

Якісна фарбування двері автомобіля своїми руками можлива в тому випадку, якщо дотримується технологія фарбування.

Як усунути подряпину на двері

Поверхневі подряпини лакового шару завжди світлі. Якщо такі подряпини змочити водою, то вони стають практично непомітними. Але, як тільки вода висохне, подряпина знову стає контрастною.

Якщо вода не усуває повністю світлий колір подряпини, то це означає, що вона глибше барвистого шару. В такому випадку проста полірування вже не допоможе – потрібна реставрація за допомогою фарби. Однак зовсім не обов’язково після кожної такої подряпини перефарбовувати двері . Існують різні напівзаходи, які роблять поверхневі ризики малопомітними.

Але, перш за все, необхідно оцінити глибину ушкодження. За глибиною вони розрізняються на подряпини:

  • по лаку;
  • по фарбі;
  • до грунту (шпаклівки);
  • до металу.

Чим глибше подряпина, тим вона, як правило, ширше. Зрозуміло, широкі подряпини бувають і поверхневими, якщо вони залишені відповідно широкими предметами. Але в основному, подряпини залишають будь-які виступи. І тоді, завжди працює правило: чим глибше, тим ширше.

Визначити глибину подряпини допомагає проста вода, як вже зазначалося вище. Вона тимчасово усуває білизну подряпаного лаку і дозволяє розглянути, в якому стані знаходяться підлягають шари. Якщо несвіжа подряпина швидко стала іржавої, то це явна ознака того, що на її дні оголився метал.

Перейдемо до практики. Пошкодження лакового шару найпростіше заполірувати. Для цієї мети потрібна тільки полірувальна машинка і поліроль. Трохи попрацювавши машинкою уздовж подряпини, ми прибираємо лак і, тим самим, усуваємо подряпину. Після цього залишається тільки навести глянець і обробити всю двері полиролем.

На замітку

Якщо подряпина по лаку дуже дрібна, то в якості напівзаходи, можна обійтися і одним лише полиролем, в складі якого є віск. Поліроль заповнює собою подряпину і усуває оптичний ефект, що робить її білою. Недолік даного методу лише в тому, що поліроль з часом змивається і потрібно наносити його знову.

"

Без полировальной машинки можна обійтися і при більш глибоких ушкоджень по лаку або по фарбі. У відділах автокосметики продаються спеціальні олівці під колір кузова. Цей олівець заповнює кольоровим воском подряпину і вона стає непомітною. Раніше, коли таких олівців не було, то ж саме робили за допомогою художніх олійних фарб, підбираючи схожий колір.

Ось, чого точно не варто робити, так це фарбувати ризику лаком для нігтів. Вірніше, не можна залишати зайвий лак, який виходить за межі подряпини. Якщо нічого, крім лаку, під рукою немає, а подряпину потрібно замаскувати, то треба нанести лак і відразу ж пройтися ваткою поперек подряпини по всій її довжині. Поки лак не застиг, його потрібно повністю видалити навколо ушкодження.

Пасивний захист дверей від подряпин

Двері багатьох автомобілів захищені прогумованим молдингом. Коли на стоянці двері сусідньої машини відкривається, то впирається в цей самий молдинг, якщо дістає. Двері при цьому не дряпається. Такий молдинг можна приклеїти на двері самостійно.

Самоклеящиеся молдинги сьогодні продаються практично в будь-якому автомагазині. Наклеюють його на саму опуклу частину дверей, але не вище середини. Місце під молдинг потрібно підготувати: помити двері, обробити спиртом або автосіліконом лінію, яка повинна бути трохи ширше, ніж сам молдинг. Далі залишається тільки зняти з молдинга захисний шар і наклеїти його під лінійку.

Якщо двері дряпають вандали у дворі, то ні плівка, ні гумова фарба не допоможуть. В даному випадку можна порадити тільки залишати включеним відеореєстратор. Якщо шкідництвом займаються банальні хулігани, то вони, як правило, не спромагаються сховати обличчя, на чому і трапляються.

Цікаве відео: ремонтуємо двері крок за кроком

Related