Фарбування дисків в два кольори своїми руками

– ще більш дієвий метод зосередити увагу на колесах.

Для фарбування знадобиться наступне:

  • розчинник для знежирення або бензин;
  • наждачний папір різної зернистості;
  • металева щітка;
  • скловолоконна шпаклівка (якщо на диску є відколи й вм’ятини);
  • малярський скотч і старі газети або поліетиленова плівка;
  • грунтовка і акрилова фарба.

Для більшої довговічності лакофарбового покриття рекомендується також безбарвний лак. Грунтовку, лак і фарбу потрібно купувати однієї марки.

Підготовка дисків до фарбування

Коли матеріали закуплені, можна приступати до підготовки диска. Ретельно отмойте його від бруду, і щіткою по металу зніміть залишки старої фарби (якщо такі є) і іржу. Замість щітки можна скористатися наждачним папером. Періодично з диска потрібно видаляти пил вологою ганчіркою.

Після цього потрібно знежирити всі поверхні. При необхідності потрібно заповнити шпаклівкою раковини і вади, а після її висихання – відшліфувати наждачним папером весь диск. Це необхідно для кращої адгезії фарби до металу, так як на матовому поверхні фарба тримається набагато краще. Коли диск буде відшліфований, знову знежирте його розчинником.

Грунтування

В залежності від обраних кольорів для фарбування дисків, можна підібрати колір грунтовки. У продажу є грунтовка різних відтінків, і якщо вибирати підкладку в тон, то колір фарби буде більш насиченим.

Якщо ґрунтовку і фарбу планується наносити не з балончика, а краскопультом, то в звичайну сіру ґрунтовку перед її нанесенням можна додати трохи фарби. Гарантувати слід тонкими шарами, щоб не допустити патьоків. Після нанесення і висихання двох-трьох шарів грунту, можна переходити до фарбування.

Власне етап фарбування

Краще фарбувати диски без покришок: фарба ляже акуратніше і захистить приховану частину від корозії. Якщо ж фарбувати диск без розбортування, то шини необхідно захистити від попадання грунту і фарби. Як правило, це робиться старими газетами або плівкою, але є альтернативний варіант – колода пластикових гральних карт, вставлена ​​між диском і шиною з невеликим нахлестом.

Фарбування дисків в два кольори трохи ускладнює завдання, адже потрібно дотримуватися колірну кордон. Тому в першу чергу диск фарбується тим кольором, якого повинно бути менше. Фарбу, як і ґрунтовку, потрібно наносити двома-трьома тонкими шарами, щоб уникнути патьоків.

Після того як перший колір висохне, потрібно за допомогою газет і малярного скотча закрити забарвлені ділянки малярським скотчем. Частину, що залишилася поверхню потрібно ще раз заматувати і знежирити під другий колір. Після нанесення другої фарби, даємо їй просохнути і знімаємо малярський скотч.

"

На цьому етапі, якщо виявляться будь-які огріхи у фарбуванні, їх ще можна виправити – заклеїти решту поверхні, зашкуріть і перефарбувати. Якщо ж з першого разу вийшло добре, диски бажано покрити безбарвним лаком.

Фарбування дисків в два кольори – процес творчий і досить відповідальний. Якщо немає впевненості в своїх силах і навичок в малярних роботах, то краще довірити цю справу професіоналам.

Вибір цветосочетания

Поняття красивого суб’єктивно, однак існують гармонійні і негармонійні поєднання кольорів. Зазвичай дизайнери користуються колірним кругом, який допомагає підібрати ідеальну хроматичну пару. З класичних пар, перш за все, можна назвати чорний і жовтий, червоний і білий, чорний і білий, зелений і жовтий.

Легко помітити, що названі вище пари квітів є контрастними по відношенню один до одного. Такі цветосочетания роблять диски найбільш виразними. Однак їх дизайн може бути яким завгодно. Сьогодні поняття гармонійних кольорів практично втратили кордону.

Ще недавно поєднання синього і зеленого вважалося малопривабливим. Але зараз це сверхмодная колірна пара. Все частіше дизайнери експериментують з коричневим, хоча цей колір взагалі не користувався раніше великий попит. У той же час класичні пари тепер вважаються банальними.

На замітку

Тим, хто цінує лаконічність, слід одним з квітів при фарбуванні дисків призначати основний колір кузова. Наприклад, для червоного автомобіля добре підійдуть диски, пофарбовані червоним і чорним кольором. Чорний можна замінити білим, і тоді диски вийдуть більш ошатними.

Якщо ж замінити чорний в чорно-червоному поєднанні синім, то автомобіль стає екстравагантним і одночасно ультрамодним. А ось червоний з зеленим – під великим питанням. Таке поєднання на дисках сподобається не кожному.

Розподіл квітів при фарбуванні дисків

У будь-яких колісних дисків є поверхні розташовані під різними кутами один до одного. Винятком є ​​диски з плавними лініями, але такі сьогодні не в моді. Всі грані диска можна розділити на ті, які знаходяться в основний площині і поза нею. За цією ознакою найчастіше і розподіляється фарба.

"

Для наочності, припустимо, що ми вирішили зробити диски чорно-білими. У нас є два основні варіанти. У першому випадку основну площину (звернену назовні) фарбуємо в білий колір, а все затінені грані – в чорний. Таким чином, отримуємо підкреслено контрастні і агресивні риси. Все, що пофарбовано чорним, стає, майже невидимим.

В іншому випадку інвертуємо кольору: лицьову площину робимо чорної, а все інше – білим. Тепер ми підсвічувати межі, що знаходяться в тіні. Диск стає як би вивернутим навиворіт, і це певною мірою привертає увагу. Експериментуючи з різними колірними парами, можна виявити досить цікаві варіанти.

Двобарвна аерографія

Переходи від одного кольору до іншого можуть бути не різкими, а плавними. Їх можна виконати за допомогою аерографа. В такому випадку колірні пари можуть відрізнятися тільки тоном. Наприклад, червоні диски затеняются місцями бордовими і темно-бордовими плямами.

На замітку

За допомогою аерографічних прийомів дискам можна надати вельми оригінальний вигляд. Особливо привабливо виглядають плавні колірні переходи під товстим шаром лаку. До слова, в лак можна додати трохи блискіток, і тоді диски стануть гламурними.

Один з найпоширеніших сюжетів колісної аерографії – полум’я. Хаотично затемнюючи основний червоний колір, можна домогтися ефекту палаючих коліс. Правда, на ходу такі колеса будуть виглядати теракотові.

Злиття кольору

Підбираючи колірні поєднання для колісних дисків, слід пам’ятати про дві речі. Перше – при обертанні коліс кольору, що чергуються по ходу, будуть зливатися. Причому злиття відбувається за тим же принципом, що і при змішуванні фарб. Наприклад, якщо спиці пофарбувати жовтим і синім кольором в пропорції 1: 1, то при обертанні диски стануть зеленими.

Цікаве відео: червоний з-під чорного (двоколірні диски)

Related