Фарбування даху автомобіля своїми руками

Перш за все, при роботі з дахом потрібно враховувати власні антропометричні дані, а саме – власне зростання. Якщо він не дозволяє вільно працювати з такою деталлю, значить потрібно використовувати допоміжні засоби такі як стілець або табурет, але краще мати дерев’яний поміст, з роллю якого відмінно справляється довгий армійський ящик.

На замітку

Якщо зростання для комфортної фарбування даху не вистачає зовсім трохи, то можна просто спустити шини, і тоді автомобіль опуститься сантиметрів на десять.

Так як дах є найбільшою за площею частиною машини, її необхідно обробляти плавно і рівномірно, а конкретніше – затирати шпаклівку і грунтовку краще великим праскою, щоб не наробити вирізів і ям. Слід знати, що після фарбування автомобіля металиком, дах потрібно дуже ретельно проходити серветкою, щоб не залишилося ніде сухого напилення. В іншому випадку напилю стане кидатися в очі після нанесення лаку.

Вся машина фарбується за одним принципом: деталі потрібно повністю вкрити фарбою, щоб не було просвітів. Через значного розміру даху можуть залишатися неякісно пофарбовані ділянки, причому найчастіше до розтину лаком вони залишаються виявленими. В основному це буває смуга по центру.

На замітку

Необхідно фарбувати, переходячи на іншу половину даху, і при цьому стежити за шлангом, що йде від пульверизатора, щоб він не торкався лакофарбового покриття. Для цього можна провести шланг за спиною і притримувати його вільною рукою.

Фарбування даху автомобіля (так звана локальна фарбування) не завдасть клопоту, якщо максимально сконцентруватися на своїх діях. Якщо з яких-небудь причин вам страшно фарбувати цю величезну деталь, то пам’ятайте, що краще спробувати і жаліти, ніж не намагатися і жаліти. Будь-мотивуючий фактор піде на користь.

В яку чергу фарбувати дах?

Деякі малярі вважають за краще фарбувати дах першої. Це виправдано в тому випадку, якщо фарбування проводиться в вентильованого камері. Якщо ж фарбувати в гаражі, то на вже підсохлої даху осяде багато опила, який потім вже можна буде прибрати.

"

При гаражної фарбування до даху приступають в останню чергу, починаючи з боків автомобіля. При цьому до неї переходять відразу після капота і кришки багажника. Таким чином, напилю, що утворюється при фарбуванні даху, встигне розчинитися в сирій фарбі на багажнику і капоті.

Технологія фарбування горизонтальних ділянок кузова

Найбільшою за площею деталлю є дах. Фарбувати її потрібно не хаотичними рухами і по строго певною схемою. Якщо фарбується тільки дах, то можна не побоюватися за двері, які легко з необережності змастити при повного фарбування.

Перш ніж натиснути на спуск фарбопульта, необхідно прорепетирувати руху. Дуже важливо дотягуватися рукою до лінії, яка розділяє дах на дві рівні частини. На ній не повинно бути ділянок, до яких неможливо дотягнутися.

Опустимо процедуру знежирення і обклеювання периметра даху, зосередившись безпосередньо на фарбування. Починаємо вести пульверизатор уздовж краю даху, поступово рухаючись ближче до її поздовжньої осі. Коли фарба перекрила половину площі, переходимо на іншу сторону.

Дуже важливо другу половину даху починати фарбувати не з краю, а з середини. Якщо фарбувати так, щоб зійтися в середині даху, то може бути видно межу між половинами. Особливо вона виходить помітною при фарбуванні металликом. Справа в тому, що фарба лягає під різними кутами, і тоді частинки металевої пудри будуть відсвічувати по-різному з однієї й іншої сторони.

Ставши з іншого борту машини, потрібно продовжувати фарбування з того місця, на якому закінчили, тобто з середини. При цьому краскопульт бажано тримати так, щоб вісь факела балу перпендикулярна даху. Точно ж таке його положення потрібно використовувати і при фарбуванні першої половини.

За аналогічною схемою наноситься і лак. Його шари кладуться по сирому, витримуючи невеликі технологічні перерви – оптимально 10 хвилин при температурі 20 ° С. Далі, лаку потрібно дати висохнути, як мінімум, 24 години, і вже після цього можна видалити шагрень поліруванням.

Фарбування даху в чорний колір

Якого б кольору ні автомобіль, його дах можна зробити чорної, щоб додати стилю. При цьому фарба може бути:

  • глянсова;
  • матова;
  • рідка гума Пласті Діп.

Також дах можна обклеїти плівкою з будь-якої фактурою, наприклад, під шкіру або карбон.

"

Візуально чорний дах робить автомобіль більш елегантним. У класичному варіанті даху обтягували шкірою, що надавало їм респектабельний вигляд і деяку схожість із закритим кабріолетом. При фарбуванні даху в чорний колір не потрібно вносити зміни в реєстраційні документи, оскільки її площа не перевищує і 40% всієї поверхні кузова.

Перед фарбуванням даху необхідно закрити плівкою спідницю автомобіля. Стійки теж зафарбовуються, тому закриваються і вікна. Для ізоляції кузова підійде будівельна плівка, яку кріплять за допомогою малярного скотча. Звичайний скотч краще не застосовувати, тому що від нього залишаються липкі сліди, які, втім, можна відтерти спиртом.

Цікаве відео: процес фарбування даху авто

Related