Фарбування бампера в питаннях і відповідях

Чи можна обійтися без фарбування бампера?

Функція бампера як переднього, так і заднього – захищати автомобіль ушкоджень при легких зіткненнях. У сучасних машин передній бампер ще і знижує травматизм пішохода при наїзді. Тому більшість цих деталей зроблені з пластика. Дуже часто, в результаті пошкоджень пластик лопається, а іноді навіть розлітається на безліч шматочків. В такому випадку має сенс придбати новий бампер, який потрібно буде тільки пофарбувати.

В даний час в багатьох автомагазинах продаються вже пофарбовані бампери (нові) в великому асортименті. Зайшовши в такий магазин, залишається тільки вибрати колір під свою машину. А найголовніше – ціна фарбованого нового бампера буде на 20-25% менше, ніж вартість ремонту старого.

Однак в автомагазинах такі деталі можна зустріти не на всі машини, а тільки на самі ходові, наприклад, «Daewoo Lanos». У випадку з рідкісними автомобілями бампер доведеться ремонтувати. Зазвичай бампери паяють, попередньо перед цим знявши з автомобіля.

Пайка бампера і підготовка до фарбування

тріснути або поламаний бампер можна запаяти, але тільки в тому випадку, якщо він не роздроблений і всі елементи є в наявності. Правда, є умільці, які беруться виготовити латки самостійно. Однак результат такої роботи не завжди виходить бездоганним.

Зшити тріщину пластикового бампера можна, як мінімум, трьома способами:

  • армування скобами;
  • армування металевою сіткою;
  • пайка пластиком.

Перший спосіб – пайка з армування скобами – вимагає мінімум інструментів і матеріалів. Все, що для цього потрібно, напевно знайдеться в домашній майстерні. Йдеться про дужках від степлера і звичайному паяльнику.

Дужки вплавляются в пластмасу, що розігріваються паяльником. Ніжки дужок встановлюються так, щоб тріщина проходила між ними. Їх поперечину потрібно утапливать трохи глибше поверхні, але не більше ніж на 1/3 товщини пластику. Крок між дужками – 1-5 мм. Щоб робота йшла швидше, жало паяльника (якщо воно занадто тонке) слід розклепати так, щоб воно стало схожим на викрутку.

На замітку

Після того, як тріщина стягнута дужками, утворену ними гребінку потрібно згладити. Робиться це тим же паяльником. Все зайве потім віддаляється великим наждаком і шпаклюється спеціальною шпаклівкою для пластику.

Інший спосіб пайки бампера передбачає армування металевою сіткою. Її вплавляют з внутрішньої сторони, притискаючи спеціальним валиком. Пайка з сіткою відбувається швидше, але результат не краще, ніж у випадку з дужками. В цілому технологія схожа, різниця лише у вигляді армування.

Але найсучаснішим і технологічним способом ремонту пластикового бампера є пайка пластмасовим припоєм. Шов виходить настільки міцним, що бампер навряд чи поламається в тому ж місці навіть при сильному ударі, – скоріше він лопне десь поруч. По суті, після пайки пластиком, повністю відновлюється конструкційна міцність деталі.

"

Для пайки необхідно спочатку встановити вид пластику, для чого слід звернути увагу на спеціальне маркування із зворотного боку. Там повинні бути літери типу ABS, PP, PVC або інші. Дані абревіатури вказують на вид пластику, відповідно до якого потрібно купувати профільований пластиковий припій.

На замітку

Продається пластиковий припій в великих будівельних магазинах або на авторинках. Його можна придбати також і в інтернет-магазинах. Для пайки бампера знадобиться два види профілю припою – плоский і трикутний.

Крім самого припою необхідний технічний фен зі спеціальною насадкою, а також бормашинка або хоча б електродриль з набором абразивних головок. Спочатку потрібно з’єднати тріщину і закріпити її смужками пластика з однієї зі сторін. Далі, бормашинкой з конусної насадкою формується шов під тригранний припій. За допомогою фена припій вплавляется в шов.

Пайка необхідно провести з двох сторін. Коли пластмаса повністю охолоне, надлишки видаляють шліфуванням. При цьому шов залишається міцним, оскільки припій з’єднує його на молекулярному рівні.

Після якісної пайки можна приступати до шпаклювання пластмаса. Для цих цілей знадобиться спеціальна шпаклівка по пластмасі, шпаклівка зі скловолокном (бажано), наждак (Р-100, Р-150, Р-240, Р-360), антисилікону, розчинник 646 і серветка. Далі потрібно виконати наступне:

  1. Видалити з допомогою антисилікону грязьові плями і смоли;
  2. Збити глянець наждаком Р-360 з поверхні деталі, щоб добре трималися матеріали;
  3. Залежить глибокі нерівності волокнистої шпаклівкою (бажано) або звичайною по пластмасі (кінцевої повинна бути шпаклівка по пластмасі).

Зачищати висохлу шпаклівку потрібно наждаком більшим (Р-100) і поступово дійти до дрібного (Р-220). Це можна робити як за допомогою пневматичної машинки, так і вручну, за допомогою спеціальних брусків (прасок). Коли деталь буде рівною, її потрібно згладити наждаком Р-360, щоб потім не було усадки матеріалів.

Потім потрібно вимити деталь, обдути, знежирити, обтерти серветкою і гарантувати (перші 1-2 шари грунту кладеться на шпакльовані місця, а потім, якщо потрібно, і решти). Для зручності обробки грунту, відразу після останнього шару, можна напилити проявочний шар фарбою металік контрастного кольору.

Для обробки грунту знадобиться наждак Р-500 або Р-600. Щоб не протирати краю і торці деталі до шпаклівки і пластмаси, краще затирати грунт вручну. Крім того, так краще будуть затирається можливі залишилися дефекти шпаклівки. Після затірки не повинно залишатися пір і подряпин.

В кінці потрібно обдути деталь, знежирити і обтерти антистатичною серветкою. Після цього її можна фарбувати.

Особливості фарбування і полірування пластикового бампера

Фарбування бампера може здійснюватися абсолютно різними фарбами. Однак, якщо це буде акрил, то незначні огріхи після попередніх матеріалів вона може залити. А ось якщо це будуть барви з сімейства нітроемалей (металік, перламутр, ксералік), то бампер повинен бути підготовлений ідеально, інакше навіть найменша недоробка буде кидатися очі.

На замітку

Автомобільна фарба лягає на метал і на пластик по-різному. Навіть у нових автомобілів, якщо придивитися, можна побачити відмінності відтінку бампера від капота або крила. Справа в тому, що метал і пластик має різні ступені температурного розширення, що і викликає колірну різницю.

Шпаклівка і грунтовка при ремонті і фарбуванні бампера використовується спеціальна. Звичайні матеріали (для металу) ні триматися на пластмасовій поверхні. Однак існує спеціальний грунт по пластику, після нанесення якого бампер можна шпаклювати звичайної шпаклівкою. Але чинити так краще тільки в крайніх випадках.

"

Найчастіше під час фарбування на поверхню можуть осісти порошинки і смітинки. Прибрати їх можна тільки тоді, коли фарба добре висохне (не раніше, ніж через 24 години), за допомогою наждаку Р-2000 і полироля «G-3» і «G-10». Для цього потрібно затерти порошинки наждаком і відполірувати деталь. Можна це зробити вручну, але простіше скористатися полировальной машинкою.

Якщо бампер пошкоджений з правого або лівого краю, то можна пофарбувати тільки половину, зробивши на середині перехід і тим самим заощадити на матеріалах. А якщо ж пошкодження по центру або їх багато, то доведеться фарбувати весь. Тепер ви знаєте, в чому полягає фарбування бампера своїми руками. Застосовуйте свої знання на практиці!

Цікаве відео: як відремонтувати бампер?

Related