Фарбування бампера в домашніх умовах без втрати якості

Сьогодні фарбування бампера в домашніх умовах є звичайною справою, успіх якого залежить від приміщення, де буде проводитися роботи, а також від обладнання, інструменту, навичок і досвіду майстра.

Недоліки домашнього (гаражного) ремонту

До мінусів забарвлення бампера в домашніх умовах можна віднести наступне:

  • гараж без умов для зручної і якісної роботи. У більшості гаражів відсутня вентиляція, а це відразу позначається на здоров’я, адже всі матеріали для фарбування автомобіля містять в собі масу шкідливих речовин. Крім того, гараж може бути пильним, тісним і перебувати в місці підвищеної вологості;
  • близькість до будинку. Лакофарбова пил буде осідати на все, що знаходиться поруч: будинок, палісадник, город. Може дістатися і сусіднім ділянкам. Безумовно, відходи шпаклівки, пари грунтовки, фарби і їдких розчинників негативно впливають на навколишнє середовище;
  • обладнання та інструмент. Для фарбувальних робіт необхідний компресор, пульверизатор, а також можуть стати в нагоді інструменти для рихтування, шліфування й полірування.

Однак найчастіше бажання мати цілий бампер стає більш важливим, ніж екологія.

Переваги

Плюси забарвлення бампера на дому наступні:

  • економія. Фарбування бампера своїми руками сприяє економії коштів в 4-5 разів.
  • досвід. Періодичний досвід сприяє набуттю навичок автомаляра, які згодом можна застосувати для заробітку.
  • якість. Виконуючи самостійний ремонт, завжди є можливість зробити все найкращим чином.
  • Ремонт своїми руками позбавляє від тижневої черзі на СТО і неприємних розмов з майстрами-халтурниками.
  • Тюнінг. Автомобільна фарбування – це творча робота, тому завжди є можливість проявити свою фантазію. Наприклад, намалювати палаючі вогні на бампері або пофарбувати його в контрастний колір.

Чи варто фарбувати бампер в домашніх умовах?

Незважаючи на те, що плюсів у фарбуванні на дому більше, кожен приймає рішення, виходячи з власних можливостей і життєвих обставин. Але для людей, здатних робити щось руками, такий досвід буде дуже цікавим.

"

Бампер – це деталь, яка першою приймає на себе удари і тому пошкоджується найчастіше. Багато людей починають придумувати самостійні способи ремонту, що є одночасно дешевими, швидкими, якісними. Однак не завжди це закінчується бажаним результатом. Щоб не винаходити велосипед, краще зрозуміти, що з себе представляє добре зарекомендувала себе технологія фарбування автомобіля, і просто слідувати їй.

Як створити умови для якісного фарбування бампера

Якщо мова йде тільки про фарбування, то головною проблемою в даному випадку є всюдисуща пил. Коли працює пульверизатор, то він обурює повітря навколо себе, тим самим піднімаючи легкі пилові частинки. У професійних фарбувальних недарма немає ніяких столів або полиць, а підлога зроблена з металевих решіток. Таким чином, кількість пилу там зведено до мінімуму.

Але фарбування бампера найчастіше передують такі операції, як пайка, шпаклівка, шліфовка, грунтовка, – одним словом – ремонт. Правда, в домашніх умовах відремонтувати пластиковий бампер якраз нескладно. Для цього достатньо тих інструментів, які є практично у будь-якого домашнього майстра, а всі витратні матеріали можна купити в найближчому автомагазині.

На замітку

Коли бампер відремонтований, зашпаклювати і загрунтований, настає найвідповідальніший момент – фарбування. Найчастіше бампера фарбують в гаражі. Однак деякі майстри досить обережні при підготовці робочого місця. Тому й якість фарбування залишає бажати кращого.

Завдання полягає в тому, щоб забезпечити необхідне оперативне простір без пилу. Мало підшити стелю плівкою. Необхідно зробити ще й так, щоб пил при роботі пульверизаторів не піднімалася з численних полиць і стелажів, які в гаражах завжди присутні у великій кількості.

"

Деякі автовласники, в разі потреби займаються фарбуванням деталей своїх авто, набувають намети на металевому каркасі, які часто використовуються для вуличної торгівлі. Коли потрібно щось пофарбувати, вони встановлюють намет і роблять з неї імпровізовану камеру. Але з часом такі намети стають курними і вже не виконують ізолюючу функцію.

Більш підходящим варіантом є спорудження одноразового павільйону з нової поліетиленової плівки. Можна придбати найтоншу плівку, оскільки вона дешевша. З плівки робиться намет, який підвішується за верхні кути до стелі гаража. Сторони цього намету скріплюються звичайним скотчем.

На замітку

Плівкова покрасочная також повинна мати підлогу, інакше ефект ізоляції буде тільки частковим. Спереду в ній робиться вертикальна проріз, яка служить дверима. Таким чином, бампер або інша деталь будуть повністю ізольовані від гаражної пилу.

Перед фарбуванням бампера підлогу в гаражі бажано підмести і відсвяткувати водою, щоб прибити пил. Усередині фарбувальної камери потрібно працювати тільки в респіраторі. Відразу після нанесення шару потрібно вийти з камери і відкрити два клапана – один внизу, а інший вгорі на протилежному боці. При цьому в гаражі має бути чисто.

Після нанесення фінішного шару фарби або лаку покрасочная провітрюється через передбачені вентиляційні клапани (15 × 15 см) протягом 20 хвилин. Далі, нижній клапан закривається на 2/3, і в такому вигляді буде відбуватися сушка. Запропонований спосіб ізоляції не є єдиним. Якщо, наприклад, у дворі є відповідне чисте приміщення або металевий контейнер, то фарбування можна зробити там.

Дотримуйтесь технологію фарбування

Бампери сучасних автомобілів виконані з пластика. Будь-пластик має меншу адгезію до звичайних грунтів і фарбам, ніж метал. Це пов’язано з хімічними особливостями полімерів.

На замітку

Щоб фарба добре трималася на пластиці, його потрібно відшліфувати до появи матовості, знежирити спеціальним розчинником і тільки потім гарантувати. Грунт, до речі, теж повинен бути спеціальним – для пластику. Існує також спеціальна шпаклівка по пластику. Але якщо деталь загрунтована, то можна працювати і звичайної шпаклівкою.

Цікаве відео: фарбування нового бампера

Related