Фарбування бампера переходом на сусідню деталь

Не секрет, що пластикові заводські бампери дуже часто відрізняються відтінком від кузова машини. І якщо фарбувати пошкоджений бампер ізольовано, то результат може виявитися таким же – різниця в тоні. Справа в тому, що деякі фарби лягають на пластик і метал по-різному. Коли, наприклад, такі матеріали, як металік, ксералік, перламутр використовуються по пластику, то у них піднімається зерно, а коли лягають на метал – частина зерен тоне.

Фарбування бампера переходом – краще рішення

Проте, забарвлення переходом на сусідню деталь дає помітно кращий результат, ніж локальна забарвлення. Для такої роботи потрібно виконати наступне:

  1. Підготувати бампер (для зручності можна зняти його з машини, а після поставити назад). Якщо потрібно, то запаяти, зашпаклювати і прогрунтувати пошкоджену ділянку;
  2. заматірованной сусідню деталь (зазвичай це крило або капот) і знежирити. У випадку з крилом важливо, щоб між деталями був невеликий зазор. Це дозволить добре фарбувати торці. Якщо необхідного зазору немає, то слід відкрутити бічне кріплення бампера і опустити його на пару сантиметрів;
  3. Фарбу слід наносити на обидві деталі рівномірно, і кожен шар розпорошувати трохи далі попереднього;
  4. На останньому етапі потрібно розігнати кордон фарби спеціальним розчинником для переходу. На наступний день заполірувати перехід. У випадку з металликом і іншими подібними фарбами можна нанести лак трохи далі і розігнати перехід розчинником; або просто повністю покрити лаком обидві деталі. Потрібно дивитися по ситуації і вибирати більш раціональний варіант. Якщо покрити лаком всю деталь, то перехід може залишитися помітним (чим більше площа переходу, тим більше на це шансів).

Щоб не стикатися з фарбами, які на пластиці відрізняються відтінком, потрібно придивлятися до автомобіля перед його покупкою. Для деяких незначна відмінність бампера від кузова на сонці – суща дрібниця, адже вони просто не звертають на це увагу. Але для тих, хто хоче ідеального результату, просто необхідно вибирати іншу фарбу.

Коли можна обійтися без переходу?

Найчастіше фарбування з переходом на найближчу деталь виконують при роботі зі складними фарбами, наприклад, з металликом. В даному випадку до проблеми різних підстав додається ще й відмінність у відтінку, яке спостерігається навіть при комп’ютерному підборі. Фарба металік вимагає ідеальних пропорцій і не терпить навіть найменших змін консистенції.

Особливо примхливі світлі відтінки металіка: якщо пофарбувати бампер окремо, то прискіпливий очей майже завжди виявить різницю. Найчастіше навіть ледь помітна різниця дратує самого господаря. Крім того, знаючі люди можуть вказати на фарбовану деталь при продажу автомобіля.

Однотонні емалі набагато легше підібрати в тон. Однак якщо автомобіль не новий, а фарба підбиралася за кодом, то різниця все одно може мати місце. Справа в тому, що будь-яка фарба вигорає на сонці. Тому якщо автомобілю більше 2-3 років, то підбирати фарбу краще за зразком, а не за кодом.

"

Точно підібрана однотонна емаль цілком може бути нанесена тільки на бампер без переходу на сусідню деталь. Для цього потрібно нанести солідний шар грунту, який повністю ізолює емаль від пластику. В якості такого грунту добре підійде рідка шпаклівка. Бажано щоб її колір був близький до кольору фарби або хоча б не виявився темніше її.

На замітку

Якщо бампер фарбується без переходу, то його краще зняти з автомобіля. Працювати з демонтованої деталлю набагато зручніше. Якщо фарбування проводиться в гаражі, то автомобіль потрібно вкрити, щоб на нього не сіла барвиста пил. В іншому випадку машину доведеться довго відтирати серветками.

Без переходу на сусідню деталь можна обійтися і в разі точкової фарбування бампера. Якщо пошкодження невелике, а пляма фарбування не дотягує до верхнього краю, то досить виконати плавний перехід в межах самого бампера. Для цього потрібно розтягнути фарбу за допомогою розчинника.

Секрети пластика

Не кожен майстер замислюється над тим, чому одна і та ж фарба виглядає по-різному на пластиці і на металі. Деякі вважають, що вся справа в різній фактурі цих матеріалів. Але дана теорія не витримує ніякої критики, оскільки навіть при нанесенні розділового шару складні фарби все одно лягають неоднаково.

"

Виявляється, проблема полягає в електростатичних властивості матеріалів. Алюмінієва пудра, що входить до складу фарб з ефектом металік, реагує на електричні заряди молекул того підстави, на яке наноситься. Пластик є діелектриком, проте має властивість накопичувати статичну електрику. Сталевий лист притягує металевий пил, тому на поверхні її залишається менше.

Штучно створити умови, при яких алюмінієвий пил вела б себе на пластику та металі однаково, дуже складно. Набагато легше просто зробити плавний перехід, коли одна фарба як би входить в іншу. На прикордонній ділянці фарби просвічують один через одного, завдяки чому ми й не помічаємо переходу.

На замітку

Ні в якому разі не слід наносити фарбу безпосередньо на пластиковий бампер, навіть якщо потрібно тільки підфарбувати. Спочатку потрібно нанести спеціальну грунтовку для пластмасових поверхонь. Нітроемалі в балончиках при попаданні на пластик можуть його розчинити. Нічим хорошим це не закінчиться!

Якщо потрібно тимчасово підфарбувати бампер, то слід придбати не тільки фарбу в балончику, а й аерозольну грунтовку. Пошкодження ЛКП бампера повністю зачищається, якщо треба шпаклюється, потім, наноситься грунтовка, і тільки потім можна фарбувати. Перші кілька розпилень балончика треба виконати в сторону, так як він спочатку може переливати.

Цікаве відео: локальне фарбування з переходом

Related