Фарбування автомобіля переходом як спосіб уникнути ризниці в кольорі деталей

Сенс фарбування автомобіля своїми руками переходом полягає в тому, що фарбуються не тільки пошкоджені деталі, але і частково сусідні. Це дає ефект рідного кольору фарби на всіх деталях, завдяки якому різниця в кольорі зникає. Які фарби краще підходять для такого фокусу?

Нюанси фарбування переходом при використанні різних видів фарб

Фарбування автомобіля переходом чудово виходить на таких фарбах як металік, перламутр, ксералік і інших аналогових емаль. Для цього потрібно спочатку збити глянець з пошкоджених і сусідніх деталей. Під час нанесення фарби на пошкоджену деталь, необхідно періодично захоплювати сусідні деталі, доходячи майже до середини. Фарба не повинна доходити до стиків деталей.

Це важливо

Якщо пошкодження деталі доводиться на її край, але є місце для розгону металликом таким чином, щоб не дійти її кордонів (щоб на стику залишилася рідна фарба), то можна не робити перехід на сусідню деталь.

Перехід за допомогою акрилової емалі можна зробити двома способами:

  1. Зробити перехід однотонної нітроемаллю (без алюмінієвої пудри – металіка). Так як в нітрофарби (металік, ксералік, перламутр, однотонна нітра) кількість складових компонентів (пігментів) більше, ніж в акрилових, то комп'ютерний підбір відбувається набагато точніше. Перехід однотонної Нітрою робиться так само, як і металликом;
  2. Зробити перехід акрилової емаллю. Для цього потрібно збити глянець з сусідніх деталей, дійти фарбою до середини сусідній деталі і розігнати її спеціальним розчинником для переходу. В результаті межа фарби повинна ідеально розтушувати. Якщо фактура кордону залишиться помітною, то після повного висихання її потрібно затерти наждаком Р-2000 і заполірувати.

Алкидная фарба є вимираючим видом, але її ще можна зустріти в продажу в містечкових магазинах. Перехід на цій фарбі робиться так само, як і на акрилової. Однак з огляду на те, що алкідна фарба немислимо довго сохне (будучи однокомпонентной), відполірувати забарвлену деталь можна буде тільки, через кілька тижнів.

В результаті фарбування автомобіля переходом деталі автомобіля виглядають пофарбованими однієї і тієї ж фарбою. Навіть якщо фарба підібрана не ідеально, то після такого фокусу, людське око не зможе визначити якусь різницю в кольорі.

Методика виконання переходу фарби і лаку без застосування перехідного розчинника

Коли мова йде про фарбування переходом, то мається на увазі поступове напилення, яке в певному місці сходить нанівець. Таким чином, свіжа фарба не утворює різкий кордон зі старою, а розтушовують на широкій ділянці. Ширина розтушовування залежить від точності збігу тони. Чим сильніше відміну, тим ширше буде потрібно перехід.

На замітку

Нормальна ширина переходу становить 20 см. Оскільки чіткої межі фарби при переході не існує, то мова йде про досить умовною ширині, але зрозуміло, що це не півметра. В принципі ширина переходу не принципова, просто якщо при 20-сантиметрової розтушовуванні видно різницю в тоні, то фарбу слід підбирати більш точно.

Отже, поговоримо про перехід більш предметно. Припустимо, що ми маємо пошкодження на капоті, яке вже повністю виправлено, зашпаклювати і заґрунтована. Далі, ми повинні визначити, яку область потрібно відвести під перехід.

Якщо для переходу фарби нам знадобиться 20-25 см, то ще сантиметрів 10 потрібно для переходу лаку. Таким чином, навколо кордонів грунтовки потрібно подумки окреслити кордон, яка буде відстояти від неї на 35 см. Саме стільки займе місце фарбування.

Але і це ще не все. Щоб виконати перехід по лаку, необхідно збити глянець зі старого ЛКП ще на 10-15 см. Справа в тому, що не можна допускати, щоб новий лак лягав на глянець. В такому випадку межа буде видно і полірування не допоможе її усунути. Новий лак завжди повинен лягати на заматувати поверхню.

 Навколо пошкодження ЛКП при фарбуванні переходом необхідно заматувати область в радіусі 35-40 см, а якщо потрібно, то торкнутися і сусідні деталі. "Width =" 550 "height =" 414 "/> </p>
<p> Склавши необхідні відстані для переходів фарби і лаку, в сумі отримуємо близько 40 см. Саме стільки поверхні старої фарби навколо загрунтованого ділянки потрібно заматувати. Якщо грунт шліфується 800-й шкіркою, то лак потрібно знімати 2000-й. </p>
<p> Деталь під перехід лаку матируется по мокрому. При локальне фарбування знімати глянець можна вручну за допомогою отмоченной в воді шкурки і бруска. Глянець знімається дуже легко, при цьому потрібно здійснювати кругові рухи і сильно не тиснути. Поява під наждачкою молочка означає, що все робиться правильно. </p>
<p> заматувати поверхня не повинна містити навіть маленьких острівців глянцю. Після обробки шкуркою її потрібно витерти насухо, просушити феном і переконатися, що робота проведена якісно. Знежирюємо все антисилікону, і після цього можна фарбувати. </p>
<blockquote>
<p> На замітку </p>
<p> Місце фарбування повинно бути обклеєно плівкою. Причому її край повинен заходити на заматувати поверхню. Глянцеві ділянки лаку повинні перебувати під плівкою. </p>
</blockquote>
<p> Перший шар фарби кладемо напилю, що не намагаючись перекрити повністю ґрунтовку. Даємо просохнути, після чого прибираємо осіли сухі частинки фарби і пил антистатичною серветкою. Другий шар кладемо більш жирно, растушевивая фарбу на 20-25 см. Вона поступово повинна сходити нанівець – в цьому вся суть переходу. </p>
<p> <img class=

Як робиться перехід лаку

Related