Фарбування автомобіля металликом і проблема підбору кольору

Звичайно, досвід бажаний, але якщо час терпить, можна всьому навчиться. Головне – практикуватися, і тоді буде хороший результат. Готуючи машину до фарбування, слід враховувати, що якщо акриловою фарбою можна залити деякі дефекти, то металликом на це не здатний. Саме тому фарбування машини металликом цінується вище.

Якщо залишилися незначні нерівності на шпаклівці, то їх можна залити рідкою шпаклівкою. Потім затерти наждачним папером № 240 (за допомогою прасування з водою). Рідка шпаклівка допомагає відмінно вирівняти поверхню деталей. Погрунтовать, а сам грунт затерти наждаком №600 на мокру.

Завдяки таким діям поверхню машини ідеально вирівнюється. Далі, потрібно її вимити, знежирити і обтерти антистатичною серветкою. Фарбувальний пульверизатор потрібно налаштувати таким чином, щоб факел був відкритий на всю, тиск – 5 атмосфер (індивідуально для кожної моделі пістолета), подача фарби отвінчена на 40% (потім можна додати). Тепер можна фарбувати.

При фарбуванні металликом, пульверизатор необхідно тримати на відстані 20-40 сантиметрів від деталі і водити їм досить швидко. Якщо ви вже фарбували акрилом, то напевно знаєте, що фарбувальний пістолет потрібно плавно переміщати зліва направо (по горизонталі). З металликом все інакше. Пульверизатор потрібно водити швидше і не тільки по горизонталі, але і по вертикалі і навіть по діагоналі (щоб не було так званих «яблук»).

На замітку

Між шарами потрібно давати сушку 10-15 хвилин. Коли фарба перекриє грунт, потрібно дати їй підсохнути хвилин 20 і обтерти машину антистатичною серветкою, яка прибере порошинки і напилю.

Для лаку на пульверизаторі краще зробити тиск повітря на максимум. Лак лягає, як і акрил, плавними рухами фарбувального пістолета по горизонталі. Якщо фарбувати по діагоналі або вертикалі, то на прямовисних поверхнях можуть піти патьоки (на вигинах і в важкодоступних місцях слід бути особливо обережним). Два-три шари лаку буде достатньо.

Спочатку фарбування автомобіля своїми руками металликом може здаватися незвичною, але її швидко освоюють. Деяким майстрам фарбування машини металликом здається простіше, ніж акрилом. Насправді – це справа смаку, адже відрізняється тільки технологія фарбування автомобіля.

Властивості фарби з ефектом металік

Кузов автомобіля, пофарбований металликом, виглядає більш привабливим. У покриття з’являється відлив і удавана глибина. Схожим чином виглядають предмети, виконані з благородних металів. Щоб змусити звичайну фарбу виблискувати, необхідно додати до неї алюмінієвої пудри.

Звичайна автомобільна фарба, той же акрил, складається з пігменту, що пов’язує і розчинника. Пігмент забезпечує фарбі колір. Оскільки пігмент найчастіше є сухим порошком, то для отримання рідкої фарби, його потрібно змішати зі сполучною. У акрилової фарби сполучною є синтетичні смоли.

Фарба металік складається з:

  • пігменту;
  • сполучного;
  • алюмінієвої пудри;
  • розчинника;
  • консистентні добавки.

По суті, це та ж акрилова фарба, але з додаванням металевої пудри. На комп’ютерному підборі можна побачити, як таку фарбу змішують з кольорових фарб і алюмінієвого компонента. При цьому важливо підібрати не тільки колір, а й концентрацію пудри, оскільки підсумковий відтінок буде залежати і від того, і від іншого.

"

Металік перевершує простий акрил не тільки візуально. Ця фарба вважається більш довговічною, оскільки вона завдяки високій відбивної здатності менше гріється і вигорає. Частинки алюмінію затінюють собою велику площу покриття, знижуючи поглинання сонячних променів мінімум на 50%.

Але є у металіка і недоліки. Головний з них полягає в складності підбору відтінку. У всіх рідних фарб є власний код, за яким легко підібрати точний колір. Але з часом будь-яка фарба вигорає, при цьому її відтінок стає менш насиченим.

Якщо автомобілю виповнилося кілька років, то підбір кольору за кодом, швидше за все, не допоможе зробити непомітний підфарбувати. На допомогу приходить комп’ютерний підбір, коли спочатку актуальний відтінок визначається спеціальним сканером. Після цього програма видає точну пропорцію фарби.

Але частинки алюмінію, відображаючи світло, заважають сканеру визначити відтінок абсолютно точно. Зі звичайною фарбою таких проблем немає. А ось з металликом доводиться повозитися. Спочатку робиться пробна фарбування і сушка, після чого пробник порівнюється з оригіналом, і в разі необхідності проводиться корекція кольору.

Локальна і часткова фарбування металликом

Якщо потрібно пофарбувати автомобіль повністю, то точність підбору відтінку практично не має значення. Колір зазвичай підбирають за кодом. Однак при частковій (коли фарбується одна або кілька деталей) або локальної фарбування найменше розбіжність відтінку стане помітним.

Щоб уникнути такої ситуації деталь або пляма на металік фарбується переходом. Суть даного прийому полягає в тому, щоб розтушувати кордон стикування нової і старої фарби. Довжина переходу може бути різною, але залежить вона від точності збігу відтінку. Чим він ближче до оригіналу, тим коротше може бути перехід.

"

Виконуючи перехід, при необхідності перебираються і на сусідні деталі. Так роблять, якщо пошкодження розташовані близько до краю. Фарба металік обов’язково лакується. Відповідно, перехід повинен бути і по лаку.

На замітку

Знімати глянець з рідного лаку при виконанні переходу необхідно з запасом. Набагато легше заполірувати заматувати ділянку, ніж прибрати свіжий лак, який ліг поверх старого глянцю.

Шар лаку повинен перекривати базу приблизно на 10 сантиметрів. При цьому кожний наступний шар заходить далі попереднього. Сам лаковий перехід в кінці зводиться спеціальним перехідним розчинником.

Цікаве відео: нанесення фарби металік

Related