Euro NCAP розбив вісім новинок у свіжій серії краш-тестів

Усі вісім учасників останньої серії краш-тестів Euro NCAP отримали максимальну оцінку за безпеку – п'ять зірок. Кращим став кросовер Volvo XC60.

В тестах взяли участь кросовери Volvo XC60, Citroen C3 Aircross, Mitsubishi Eclipse Cross, Skoda Karoq, Opel Crossland X, Volkswagen T-Roc і Seat Arona, а також хетчбек Volkswagen Polo. Автомобілі були піддані двом фронтальним краш-тестів (з перекриттям 40% і ударом об м'ятий бар'єр і без перекриття, з ударом об бетонну стіну), двох бічних ударів (наїзд візком і зіткнення зі стовпом і наїзду ззаду). А також пройшли перевірку травмоопасності передньої частини кузова і електронних асистентів: систем автоматичного гальмування, стеження за розміткою, утримання в смузі. Всі «піддослідні» показали відмінний результат і щодо захисту водія і пасажирів, і щодо пішоходів.

Кращий результат в рейтингу безпеки передніх сідоків показав Volvo XC60 – 98%. Відмінно працюють і системи автоторможенія і стеження за розміткою. Це дозволило кросоверу отримати високу оцінку (95%) і в категорії «превентивна безпека». Автомобіль отримав найвищу оцінку з усіх випробуваних з початку 2017 року автомобілів, повторивши результати флагманської моделі XC90 в 2015 році.

Другий результат за рівнем захисту передніх сідоків у Mitsubishi Eclipse Cross – 97%. При лобовому ударі об стіну були виявлені підвищені навантаження на грудну клітку переднього пасажира. А ось в категорії «безпека пішоходів» йому вдалося стати кращим, показавши результат 80% .Серьезную небезпеку для пішоходів представляють тільки стійки лобового скла. Передня частина і капот виявилися податливими.

Третій результат у випробуванні на безпеку передніх пасажирів – 96% показали Volkswagen Polo і Volkswagen T-Roc, але в інших трьох категоріях останній альбом був успішнішим.

Так безпеку пасажирів-дітей у T-Roc склала – 87%, безпеку пішоходів – 79%, а превентивна – 71%. У Volkswagen Polo – 85%, 76% і 59% відповідно.

Далі йдуть Seat Arona (95%) і Skoda Karoq (93%).

Найгіршими серед «відмінників» з результатом 85% виявилися Opel Crossland X і Citroen C3 Aircross, побудовані на одній платформі.

Обидва автомобілі погано показали себе при наїзді ззаду – травма шиї заднім пасажирам гарантована. На низькому рівні і травмобезопасность передньої частини кузова, а в базовій комплектації у автомобілів немає системи автоматичного гальмування. Але це не завадило їм отримати п'ять зірок.

Наступного року отримати п'ять зірок в рейтингу безпеки Euro NCAP буде складніше. Комітет планує посилити правила.

Джерело: Euro NCAP

Related