Euro NCAP провела нову серію краш-тестів

Асоціація Euro NCAP провела новий блок випробувань. Вісім з дев'яти досліджуваних отримали максимальну оцінку. Чотири з них – автомобілі, що вперше з'явилися на ринку в цьому році. Honda Civic нового покоління брала участь в тестах повторно.

В цьому блоці випробувань взяли дев'ять автомобілів. Вісім з них виявилися на випробуваннях Euro NCAP вперше – це Mercedes-Benz X-Class, Jaguar E-Pace, кросовер DS 7, повністю електричний Citroën e-Mehari, Porsche Cayenne, BMW X3, Subaru XV і Impreza, а Honda Civic була випробувана повторно, після внесених виробником змін (покращена подушка-шторка). Вісім отримали максимальну оцінку – п'ять зірок і тільки e-Mehari – три зірки.

Всі випробовувані взяли участь в 15 тестах і були перевірені по сотням окремих параметрів.

Перше місце в рейтингу безпеки зайняв Mercedes-Benz X-Class, показавши такі результати: захист дорослих пасажирів – 90%, захист дітей – 87%, захист пішоходів – 80%, системи безпеки – 77%.

Незважаючи на те, що експерти назвали кабіну автомобіля стабільною, при ударі ззаду шия манекена на задньому сидінні виявилася погано захищена. При бічному зіткненні зі стовпом захист грудної клітки водія була оцінена як адекватна, а фронтальне зіткнення показало незначну захист грудної клітки шестирічного малюка. Саме бічні тести негативно вплинули на загальний результат моделі. Вони були оцінені експертами в 15.9 балів. Але бездоганна робота системи автоматичного гальмування і непогані результати імітації наїзду на пішохода виправили ситуацію, дозволивши Mercedes-Benz X-Class піднятися на перший рядок рейтингу.

Другим виявився Jaguar E-Pace, забезпечивши захист пасажирів на 86%, захист дітей на 87%, захист пішоходів на 77%. Системи безпеки спрацювали на 72%. Зрозумівши на другу позицію моделі вдалося тільки за рахунок хороших результатів в бічних тестах, в фронтальних він показав себе погано, заробивши лише 5.3 бала. Захист пасажира другого ряду від травми хлиста виявилася поганою: шия манекена забарвилася в червоний. Чи не найвищу оцінку отримала і електроніка кросовера: автоторможеніе з реакцією на пішоходів було оцінено, як адекватне. Що стосується захисту дітей, тут кросовер показав себе відмінно. Ні в бічних, ні в фронтальних тестах діти не постраждали.

На третьому місці DS 7 Crossback. Захист пасажирів кросовера була оцінена на 91%, захист дітей – 87%, захист пішоходів – 73%, системи безпеки – 76%. У всіх «дитячих» тестах кросовер показав себе на відмінно. Хороший результат і при ударі ззаду. Відмінно відпрацювали системи гальмування. Кілька недружелюбний кросовер до пасажирів. Їм варто побоюватися стійок і нижньої частини лобового скла. Доленосним для моделі стало бокове зіткнення зі стовпом, в якому постраждала грудна клітка водія, забарвити в коричневий колір (слабка). Загальна оцінка DS 7 Crossback за бічні зіткнення – 14.5 бала.

Четвертий «відмінник» Porsche Cayenne. Результати моделі: захист дорослих пасажирів – 95%, захист дітей – 80%, захист пішоходів – 73%, системи безпеки – 62%. За захист пасажирів автомобіль отримав найвищу оцінку. Відмінно спрацювала електроніка. Трохи ризикують пішоходи: тест капота «головою пішохода» виявив небезпечну передню кромку. При фронтальному зіткненні ризику піддалися діти. Груди дитини 10 років виявилася жовтої (адекватно), а шия – червоною (погано). У шестирічного малюка шия забарвилася в жовтий (адекватно), а груди – в помаранчевий (незначно).

Як виявилося BMW X3 теж «не любить» дітей. Обидва малюка постраждали при фронтальному ударі: у десятирічного малюка захист шиї виявилася незначною, а у шестирічного – тільки адекватний захист грудей і шиї. Чи не краще йде справа і з пішоходами: система автоторможенія працює на «адекватно», а кромка капота виявилася червоною (погано). Проблемним став і удар об стовп: навантаження на грудну клітку водія оцінена як адекватна. В цілому за бічні тести модель отримала 15.3 бала.

Результати Subaru XV – захист дорослих пасажирів – 94%, захист дітей – 89%, захист пішоходів – 84%, системи безпеки – 68%. Майже ідеально автомобіль показав себе при зіткненні зі стовпом і ударі (15.8 бала). Відмінно спрацювала електроніка. Ідеальна захист від травми хлиста. Все фронтальні тести практично ідеальні. У «дитячих» тестах найгірша оцінка – адекватно: два жовтих плями на манекенах.

Практично ідентичне Subaru XV показала себе Subaru Impreza: захист дорослих пасажирів – 94%, захист дітей – 89%, захист пішоходів – 82%, системи безпеки – 68%. Кілька відрізняються тільки результати наїзду на пішохода (ймовірність травмування таза).

Honda Civic нового покоління вже випробовувалася минулого літа і набрала чотири зірки. У цій серії автомобіль отримав п'ять зірок (відбилися доопрацювання). Захист дітей покращилася з 67% до 75%. Краще стала і захист переднього пасажира. Більше немає проблем і з розміщенням дитячих крісел на сидінні переднього ряду.

На останньому місці в цій серії краш-тестів – Citroen e-Mehari. Результат моделі – три зірки. Якщо фронтальні тести виявилися пристойними, то за бічні модель отримала тільки 13.3 бала. Є проблеми з установкою дитячих крісел і системою безпеки (автомобіль може нагадати тільки про не пристебнуті ремені безпеки). Ще гірша справа з ударами ззаду (підголовники допомагають погано): в першому ряду – помаранчева зона (незначна захист), у другому – червона (погана).

Джерело: Euro NCAP

Related