Електромобіль Fisker Emotion наблизився до серійного виробництва

Компанія автомобільного дизайнера Хенріка Фіскер представила на виставці CES 2018 у Лас-Вегасі новий прототип електрокара Fisker EMotion. Четирехдверка отримала запас ходу 640 км і функцію швидкої зарядки на 200 км пробігу за 9 хвилин.

Перший зразок електромобіля Fisker Emotion був розкритий в листопаді 2016 року, проте через конструкції бічних дзеркал і світлотехніки той автомобіль був ближче до концепту. Однак новий прототип на CES 2018 вже більше схожий на серійний зразок. В основі седан Fisker EMotion лежить карбон-алюмінієва платформа. Довжина моделі – 5085 мм, висота – 1465 мм. Розмір колісної бази – 3018 мм. Всі четверо дверей електрокара піднімаються вгору.

EMotion оснащений літій-іонною батареєю ємністю 143 кВт · год, що забезпечує дальність ходу на одному заряді до 640 км. За заявою розробників, серійна версія електричного седана буде підтримувати швидку зарядку. Протягом 9 хвилин батарею електрокара можна буде зарядити на 200 км пробігу. Цю технологію компанія запатентувала в середині листопада 2017 року, пообіцявши представити на CES 2018 року. Йшлося про збільшення запасу ходу електрокарів до 800 км і зменшенні часу заряду батареї до однієї хвилини.

Fisker EMotion оснастять системою автономного пілотування четвертого рівня (автомобіль зможе самостійно пересуватися дорогами з «передбачуваним» рухом, не вимагаючи уваги водія), розробленої технічним партнером компанія Хенріка Фіскер – фірмою Quanergy. Крім того, у електрокара буде набір камер кругового огляду і скануючі лазерні далекоміри (LIDAR), а також самозатемняющееся скла, вуглеводневі елементи аеродинамічного обважування і 24-дюймові колісні диски. На вибір клієнтам буде пропонуватися чотирьох- або пятиместная конфігурація салону.

Вартість базової версії електрокара – 130 тисяч доларів. Серійне виробництво моделі почнеться в 2019 році. Через рік перші Fisker EMotion надійдуть клієнтам. Попередні замовлення на модель вже приймаються. Розмір депозиту – 2000 доларів.

Джерело: Motor

Related