Електричний Toyota Land Cruiser допоможе добувати уранову руду

Австралійська фірма Voltra перетворила легендарний Toyota Land Cruiser в електрокар. Замовник проекту – гірничодобувна корпорація BHP – планує використовувати електрогрузовік на урановому родовищі в Південній Австралії.

Електричний LandcruiserE побудований на базі Toyota Land Cruiser 79 з одинарною кабіною. Серійний автомобіль комплектувався 4.5-літровим турбодизелем двигуном V8, місце якого зайняла електрична силова установка, що складається з електромотора і літій-іонної тягової батареї ємністю 42.2 кВт · год.

Як повідомляють автори проекту, разом з «турбодизелем» вантажівка позбувся коробки передач, випускної системи і паливного бака, але зберіг повний привід і отримав систему регенеративного гальмування. Єдиний електромотор електрокара розташувався під кабіною і зістикований безпосередньо з роздавальної коробкою. У номінальному режимі он видає 90 к.с. і 106 Нм, пікова віддача – 141 к.с. і 256 Нм. Батарея складається з трьох окремих блоків: один встановлений під капотом, два – на рамі за кабіною. Підсилювач гальм, привід кондиціонера і гідропідсилювач рульового управління харчуються від бортового зарядного пристрою потужністю 6.6 кВт.

Прототип пройде тестування в рамках пілотної програми по зниженню рівня шкідливих речовин на урановому родовищі Olympic Dam в Південній Австралії. У разі успіху, до кінця поточного року електричні Land Cruiser замінять весь «дизельний» автопарк корпорації. Як стверджують в Voltra, це дозволить знизити витрати BHP на 10-20 відсотків.

«Перемикання на електрокари дозволить зменшити шкідливі викиди, мінімізувати їх вплив і витрати на виробництво, а також вплине на розгортання подібних ініціатив на інших родовищах», – йдеться в повідомленні компанії.

Джерело: Motoring

Related